Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérhetik a várandós gondozási...

Kérhetik a várandós gondozási könyvet? SOS

Figyelt kérdés
Megvannak a papírjaim a CSEDHEZ , OEP-es nyilatkozat, igazolás a terhesség állományba vételéről, elvileg a könyvelő még kitölt hozzá valamit és igényelhető a szülés előtti 28.naptól. Ők mégis szívóznak a várandós gondozási könyvemmel, visszatartják az egészet. Az OEP oldalán lévő tájékoztató szerint nem kell! Nem szeretném lemásolni nekik, megtagadhatom, vagy tényleg szükséges később valaminek az intézéséhez a könyvelésen? Köszönöm
2016. ápr. 26. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nézd, pontosan ezt írja az oep: "Amennyiben a biztosított a csecsemőgondozási díjat a szülést megelőző időponttól kéri, a szülés várható időpontját a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolással, vagy ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, akkor a várandósgondozási könyv másolatával kell igazolni."


vagyis, ha téged állományba vettek, nem kell a kiskönyv.

2016. ápr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is eszerint a tájékoztató szerint szedtem össze a papírjaimat, és mivel a kiskönyvemet magán dolognak érzem, elmentem a háziorvoshoz, aki kiadta az igazolást a terhesség állományba vételéről. Erre mégis kötekednek, nem is értem.
2016. ápr. 26. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:

A kiskönyvet egyébként azért nem kell már beadni, mert túl érzékeny adatokat tartalmaz rólad, de az oepesnek pl. nincs titoktartási kötelezettsége...szóval elég visszás a dolog.


ui: nekem egyáltalán nem töltötték a kiskönyvet, csak a védőnő, magánkórházba jártam gondozásra és ők tudták, hogy nem kell semmire.

2016. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha esetleg nagyon kötik az ebet a karóhoz, esetleg lemásolhatnád a kiskönyved, de a neveden kívül minden adatodat fekete szövegkiemelővel húzd át, és tessék, itt a kiskönyv...
2016. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!