Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 8 órárol levesznek 6 órába,...

8 órárol levesznek 6 órába, és közben várandós leszek menyik GYED jár? 8 vagy 6 órás?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen óraszám csökkentésre lehet számítani.. remélem, hogy én nem leszek benne, de sosem lehet tudni, Mivan ha mégis? Mi van akkor ha most 8 órában dolgozok és kiderül, egy hónap múlva, h az én óraszámomat lecsökkentik 6-4 órára. És kiderül, h közben terhes lettem. Ugye a GYED attól függ, h mennyit kerestem azelött. Így melyiket nézik?

2015. márc. 25. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

Ha jól tudom a jogosultságtól számolnak vissza 3 hónapot, és onnan visszafele még 6 hónapot, ennek a 6 hónapnak az átlagából számolják a csed-et biztosan. Sztem a gyed-et is. De javitsatok ki ha nem igy van!

A táppénz viszont nem számit bele a számotásba. Ha táppénzre mész akkor a tp. kezdete lesz a jogosultság napja és onnan számolnak vissza.

Szóavl ha nemsokára babás leszel még van esélyed a 8 óra után kapni az ellátásokat.

Nálunk dec. óta van 6 órás munkarend. Igy remélem mielöbb "kopogtat" a gólya!

Sok sikert!

2015. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom mivel még nem vagy terhes és mondjuk ápr. 1-el lecsökentik az óraszámod, akkor igen, már a 6 v. 4 órás béred alapján fogják számolni a csedet és gyedet.
2015. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is ùgy tudom, ahogy te 1. :) Köszi a vàlaszokat.
2015. márc. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!