Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYED után nem vesznek...

Ha GYED után nem vesznek vissza, azt köteles a munkáltató megindokolni?

Figyelt kérdés

Mennék vissza dolgozni. A munkáltatóm jelezte, hogy nem tudnak vissza venni, ne is álljak munkába, inkább kifizetnek még 1 havi béremet (mert a törvény kötelezi őket, hogy legalább 1 hónapra felvegyenek.

Az indoklás annyi, hogy most megvan a létszám, nincs szükség még egy emberre.

Viszont a létszám azért van meg, mert anno felvettek valakit a helyemre, azt nem tudom milyen szerződéssel.

Jogosan jár így el a munkáltató? Megáll ez az indok, hogy tulajdonképpen megtartják azt, akit helyettem vettek fel, engem meg elküldenek?

Piacvezető multiról van szó, tehát nem össz-vissz 5 emberes cég. Az én munkakörömben is többen vagyunk.

Köszi a válaszokat előre is!

Nekem határozatlan időre szól a szerződésem, ha ez számít.


2016. máj. 12. 14:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát, ezt rosszul gondolod. Lásd: Mt. 77. § (2) bek. a) pont.

A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a munkaviszony a felmondás közlésének vagy a munkáltató jogutód nélküli megszűnésének időpontjában a (3) bekezdésben meghatározott tartamban fennálljon. A végkielégítésre való jogosultság szempontjából nem kell figyelembe venni azt az egybefüggően legalább harminc napot meghaladó tartamot, amelyre a munkavállalót munkabér nem illette meg, kivéve

a) a szülési szabadság és a gyermek ápolása, gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság

2016. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!