Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor es hogyan jelentsem be...

Mikor es hogyan jelentsem be a főnökömnek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ,hogy irásba kell bejelenteni, de ennek mi a menete? Hogy kell csinálni pontosan? Mit irjak bele? Kézzel kell irni vagy nyomtatva? Személyesen adjam a kezèbe ? Most vagyok az 5.héten. jovohét után megyek dokihoz. Ja es még annyit ,hogy majd innentől ha megigényeltem a csedet meg majd a gyedet (majd ha mar megtudom) valamint a csaladi ado kedvezmenyt akkor onnantol automatikusan kapom majd ?

2016. jan. 23. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell írásban bejelenteni, elég szóban, akkor is védett vagy. De én nem tenném a 12 hét előtt, mert ha esetleg elvetélsz, tudni fogják, hogy babát tervezel és rögtön kirúghatnak (ha ilyen a munkahelyed).
2016. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Az 1. tökéletesen írja.Velem pont ez történt!Amíg nem muszáj én sem mondanám meg ( újra ).
2016. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell bejelentened, semmilyen formában. Ha akarod elmondod, ha nem, nem. Akkor is védett vagy.

A csedet a szülés várható időpontja előtt 28 nappal igényelheted legkorábban. Szóval az még arrébb lesz.

A családi adókedvezményt a magzat 91 napos korától érvényesítheted, ehhez az orvos ad majd igazolást, ás a munkahelyeden le kell adnod a nyilatkozatot kitöltve.

Automatikusan nem kapod az igényléssel az ellátásokat, csak ha jogosult vagy rá. De erről majd kapsz határozatot.

2016. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2016. jan. 23. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Leírom, hogy én mikor tervezem a bejelentést :) Hamarosan aktuális lesz.


12 hét után mindenképpen, mert sajnos addig bármi megtörténhet.

12. héten van olyan ultrahang, amivel meg lehet állapítani a baba nemét.

Vinnék be sütit, és először a nagyfőnöknek mondanám meg, hogy babát várok, utána a többieknek.

Végül elővenném a sütiket ( rózsaszín cukormázas, ha lány, kék ha fiú) , és megkínálnám őket. ( két legyet egy csapásra, meg is mondanám a baba nemét :)

2016. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon aranyos :,)
2016. jan. 24. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:

:) Remélem nem lesznek (nagyon) mérgesek. Új nagyfőnök, van nyár óta, szóval Ők még csak nem is ismerne kannyira.

Írásban nem jelenteném be, mert nem tudnak kirúgni. Akkor is védett vagy, ha nem tudsz róla.

2016. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!