Mennyi pénzt kapok?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves lány vagyok iker babákat várok ... a barátom dolgozik és számithatok nagyon sok segitségre :) csak azért érdekellne hogy ha meg születnek a babák mennyi pénzre számithatok mivel nem dolgoztam még és sajnos a szakmámsem tudtam be fejezni :( és tényleg van olyan hogy várandósági?
2016. jún. 8. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

22 évvel ezelőtt létezett várandóssági, havi 3ezer volt.

Jelenleg te a gyesre, ami nettó 25ezer (ha jól tudom kétszer ikrek miatt) és családi pótlékra vagy jogosult, ennek összege 26600.

2016. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2016. jún. 8. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyesből duplát kapsz az ikrek miatt, szóval 2x25650 Ft, és a csp, ami a 2 gyerekre 26600 Ft. Valamint szülés után egyszeri anyasági támogatás, az pedig 2x 85000 Ft.

De az az apukának van bejelentett állása, akkor fél éves kortól munka mellett meg tudja igényelni a gyedet, azzal szerintem többet kaptok még úgy is, hogy dupla gyest kapnál. Ráadásul ikrekkel 3 éves korig jár a gyed, szóval az sem mindegy.

2016. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anyasági van. Egyszeri összeg, ikreknél 85000. Gyes dupla (csak tudnám miért, amikor annak meg aki dolgozott, csak szimpla gyed jár ikrek esetén...) nettó 51200, csp 26600.

De ha nem töltöd be a 18-at, nem te kapod a gyerekek után.

2016. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt kérdezte a kérdező: "és tényleg van olyan hogy várandósági?"

Nincs, 22 éve volt.


Anyasági van. De erről írtak.

2016. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Várandósági nincs. Terhesség alatt te nem vagy jogosult semmire, ha nincs munkaviszonyod. Párod, ha a férjed is, akkor kérheti a magzati adókedvezményt, a terhesség 91. napjától. Ha nem a férjed, akkor a gyerekek születésétől kérheti és a magzatit visszamenőleg igényelheti majd vissza az adóbevallásban.

Gyesre leszel jogosult, 2x25.650 Ft, családi pótlék 26.600 Ft. A gyes a te esetedben a gyerekek tankötelezettségéig fog járni. A gyerekek 1 éves kora után dolgozhatsz gyes mellett.

Apa elmehet gyedre, a gyerekek fél éves koruktól munka mellett, ha megvan neki a jogosultsága a gyedhez. Ő a gyerekek 3 éves koráig lehet gyeden, utána tudtok majd gyest igényelni. Tehát, ha apa elmegy majd gyedre, akkor neked a gyest le kell majd mondani és a TB-t magadnak mindenképp fizetni kell.

Anyasági támogatás 85 ezer körül van, egyszeri juttatás. Mindezeket szülés után tudod majd igényelni, ha meglesznek a babák papírjai.

Ha a szülésig nem töltöd be a 18. évedet, akkor a babáknak kell majd gyám. Ez lehet akár a te anyukád is v. a párod. Viszont, ha a gyerekek apja lesz, akkor a gyerekek születésétől ő mehet gyesre, ergo a gyerekek fél éves koráig ő sem dolgozhat. Ha pl. anyukád lesz a gyám, ha nem leszel nagykorú szülésig, akkor anyukád igényelheti meg a gyest. Viszont, vele egy háztartásban kell élni, legalábbis a babáknak mindenképp. Ha pl. anyukád lesz a gyám és neki van jelenleg munkaviszonya és megfelel a csed és gyed jogosultsági feltételeinek, akkor ő csedre is mehet.

Szóval többféle lehetőség is van. Kérdés, nagykorú leszel-e szüléskor?

Sok sikert:)

2016. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem leszek nagykoru még igy a párom lesz a gyámja a babáimnak
2016. jún. 11. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!