Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesen nem jarok vedonoho...

Jessemm kérdése:

Ha terhesen nem jarok vedonohoz akkor szules utan a babara nem kapok semmi penzt?

Figyelt kérdés
2016. jan. 2. 11:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ. A új szabályozás szerint a védőnő adja a terhesgondozásról az igazolást, s ez kell az egyszeri anyasági segélyhez (~64e). De van, ahol még az orvos adja.

A többi juttatáshoz (csed, gyed, gyes, csp) semmi köze a védőnőnek.

2016. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
de, GYEDET kapsz, hisz az munkához kötött. Eddig úgy volt hogy gyest is lehetett kapni, de most ezt tán megszigorítják, nagyon helyesen, bár még nem vezették be. Családit is kaphatsz.
2016. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Es az anyasagihoz eleg 1x megjelennem a v.nonel vagy tobbszor kell? (Par eve ugy volt,h kb 4-5 alkalommal meg kellett jelenni nala ahhoz)
2016. jan. 2. 11:18
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
4 alkalommal kell menni még mindig. Miért van ennyire ellenedre a védőnő?
2016. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem most is úgy van, hogy legalább 4 pecsétnek kell lennie a kis könyvedben, hogy az egyszeri anyasági támogatást megkapd.

Viszont nálunk úgy volt benne a kis könyvemben, hogy ide járt ki vidékre a védőnőhöz havonta egyszer a kirendelt nőgyógyász és azon a megjelenésen adták a pecsétet, ami számított, illetve ha kórházban megjelentem vizsgálaton, ultrahangon, akkor ott is adtak pecsétet.

2016. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok, lehet rosszul emlékszem már és nem 4 pecsét kellett, hanem 6, ebben nem vagyok biztos.
2016. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
4 védőnős pecsét kell.
2016. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
csak mert mar ugy kb 2-3 honapom lehet a szulesig(5 honaposan vettem eszre,h pocilakom van) es meg nem voltam orvosnal, sem vedononel.Ezert felek.h talan mar nem jutok el 4-5 alkalommal hozza
2016. jan. 2. 11:23
 9/22 anonim ***** válasza:
33%

A mostani (2016-ra vonatkozó) feltétele az anyaságinak ez: "A kismama minimum négy alkalommal megjelent terhesgondozáson a várandósság ideje alatt. Ez a szám koraszülés esetén minimum egy alkalom kell, hogy legyen."


Nem pecsét, nem beírás, hanem megjelenés, amely egy igazolás és kész.


Nekem pl. sosem írnak a kiskönyvembe, csak a védőnő egyszer, de orvosok soha. Van viszont mindenről leletem. A terhesgondozásról a dokim állít majd ki igazolást, a leleteim alapján. Igazából a kiskönyvet arra használom, hogy csekkoljam a netes infók vs. elvárt vizsgálatok közti különbséget.


A védőnőm azt mondja, hogy ugye az alacsony kockázatú terheseket ma már gondozhatja nem orvos is, és nekik való a kiskönyv. Igazából így próbálja a kormány valamennyire kontroll alatt tartani pl. az otthonszüléseket.


30hkm

2016. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Csak az egyszeri anyaságihoz kell a négy megjelenés. De nálunk pl nem a védőnő adja az igazolást, hanem a kórház, mert valamit a vezető védőnő elrontott, és már régóta nem kapnak pecsétet a védőnők, nem tudnak igazolást kiállítani. Csed,gyed, gyes nem függ a védőnőtől. De ahhoz, hogy a kórházból a babát, kell a körzetes védőnő engedélye. Miért nem akarsz elmenni a védőnőhöz? Azt is tudnod kell, hogy a babához ki fog járni a védőnő. Hivatalosan hat hétig hetente, fél éves koráig havonta, egy éves koráig két havonta legalább járnia kell hozzátok. Ha ezt nem szeretnétek, akkor le kell mondani a védőnői szolgálatot.
2016. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!