Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi táppénz alatt...

Terhességi táppénz alatt kirúghat a főnököm?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NEM! Védett vagy, egészen a GYES+30 napig.

(Ha elmondtad, hogy terhes vagy és tudomásul vette.)

2013. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ez engem is érdekelne, mert úgy hallottam, hogy már nem véd a törvény minket. Én is táppénzen vagyok, mint veszélyeztetett. A tapló válaszolóval meg ne törődj! :-)
2013. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha bejelentetted a terhességet, és határozatlan időre szól a szerződésed, akkor védett vagy, nem rúghat ki.
2013. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Most már táppénz alatt is fel lehet mondani a munkavállalónak, csak a felmondási idő később kezdődik, konkrétan a táppénz végével. Most már a táppénz nem ad védelmet a felmondás elől.
2013. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz maga nem véd, de a terhesség tényének bejelentése és annak tudomásulvétele igen.
2013. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
terhességi táppénz nem összetévesztendő a sima táppénzzel! Olyan rosszul tudják egyesek és adják itt a rossz tanácsokat. Terhesség táppénz alatt nem lehet senkit elbocsátani. (be kell jelenteni, hogy állapotos vagy). Utána sem, amíg igénybe veszed a gyerek után járó szociális juttatásokat.
2013. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha bejelentetted a terhességed írásban, és határozatlan időre szól a szerződésed, akkor nem rúghat ki.
2013. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy ha a terhesség tényét közlöd, akkor nem rúghatnak ki, de arról hogy, mi van akkor, ha veszélyeztetettként táppénzen van, kicsit ködös a törvény. Én úgy értelmeztem, abban az esetben is védve vagyunk. Interneten sem találtam erre vonatkozóan egyértelmű magyarázatot mondjuk. De ha mások is azt mondják, hogy a táppénz esetén is él a védelem, akkor biztos úgy van :) Annyian csak nem értelmeztük félre.
2013. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat,de én is kérdeznék a témával kapcsolatban...valószínűleg veszélyeztetett terhes leszek ,jelenleg még próbaidőn vagyok,igy nem is szóltam,hogy terhes vagyok,mert úgy gondolom,hogy azonnal kirugnának.Ha lejárt a próbaidő akkor jelentem be és azonnal felvesznek veszélyeztetnek. A kérdésem pedig az lenne,hogy jol gondolom-e ..próbaidő alatt nem véd a törvény...kitudnak rúgni ?
2013. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!