Csed igénylés hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretném szülés előtt igénybe venni a Csed-et. 3 hét múlva van a szülés várható időpontja, vagyis akkorra vagyok kiírva. Hogyan kezdjek hozzá az intézkedéshez? Először menjek be a háziorvoshoz, zárassam le a táppénzt mondjuk hétfői nappal, kedden pedig menjek be a munkahelyemre, hogy attól a naptól Csed-et szeretnék?
2016. jún. 11. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod.Bemész az orvoshoz,ő ad egy papírt a tp lezàrásáról,amit elviszel a munkahelyedre.Ott kapsz egy igénylő lapot,amit ki kell tölteni.Nekem a munkahelyem kifizetőhely,szóval a többit ők intézték.
2016. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Először is ki kell töltened ezt a papírt, ez az egyik, amit le kell adnod a munkahelyeden.


Másodszor kell vinned egy táppénzes papírt. Nálunk ez úgy működött, hogy a védőnő/orvos kiadott egy papírt, hogy mikortól vehető igénybe a szülési szabi, ez alapján pedig a háziorvos kiállította a táppénzes papírt.


Tehát ezzel a kép papírral kell bemenned a munkahelyedre, ők még kiállítanak hozzá egy munkaadói igazolást (vagy hasonlót, nem tudom mi a pontos neve) és megegyezés szerint vagy te, vagy a munkaadód elballag ezzel a három papírral az OEP-hez és leadja őket.

2016. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!