Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYÁP-ot egy betegség esetén...

GYÁP-ot egy betegség esetén megoszthatja az anya és az apa?

Figyelt kérdés
Mindenhol végignéztem, de sehol nem találtam ezt egyértelműen leírva hivatalosan, szóbeszédből meg ellentmondó véleményeket hallok, állítólag van rá példa, de a háziorvosunk szerint nem lehet.

2016. jún. 13. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs kikötés, hogy ne lehetne megosztani. Csupán az a lényeg, hogy jelezni kell mindkét szülőnek a munkahelyek felé, hogy hány napot vettek igénybe, mivel a gyap nem korlátlan idejű, hanem a gyerek eletkoratol függő fix számú napokról van szó.
2016. jún. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bizony, mindkét szülő munkahelyén le kell adni a papírokat. Pont pár hete kérdeztem a bérszámfejtésen ugyanezt. Tehát az orvos kiállít két papírt, két különböző időszakra, mondjuk hétfőtől szerdáig egyet, a másikat meg csüt-péntekről. Egyik az anyáé, másik az apáé.
2016. jún. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

jó ez világos, de mit csináljak, ha nem akar kiállítani? És mindkét szülőnek ott kell lenni az orvosnál ilyenkor? vagy intézkedhet az egyik?


Illetve az apának nem kell még előzetesen valamit a munkahelyével intéznie? Mert valami olyasmit is olvastam, hogy alapból az anyáé a jogosultság, és ha az apa igénybe akarja venni, akkor még előtte kell valamit intéznie, nem?

2016. jún. 14. 07:10
 4/8 A kérdező kommentje:
az egyébként alap, hogy a táppénzes papírt leadja mindenki a munkahelyén, ez akkor is így van, ha a szülő lenne beteg, de attól hogy mindkettő leadja a sajátját, attól még a munkahely honnan tudná, hogy a másik mennyi napot használt el, és mennyi van még hátra?
2016. jún. 14. 07:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemrég voltam táppénzen a kislányommal. Amikor a táppénzes papírt leadtam a munkahelyemen, ki kellett töltenem egy nyilatkozatot hozzá. Ebben nyilatkozom, hogy eddig én hány napot vettem igénybe, a férjem mennyit vett igénybe. Továbbá meg kellett adnom a férjem munkahelyének adatait is, így összefésülhető ki mennyit volt gyápon.
2016. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valami hivatkozást nem tudnátok adni? Az én háziorvosom azt mondja régen nem lehetett így, és fél, hogy az OEP ellenőrzi és ez helytelen.
2016. jún. 14. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:
2016. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, de én itt nem látom egyértelműen
2016. jún. 14. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!