Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, kinek...

Van itt olyan anyuka, kinek gyermeke 18-24 hónap között lett csak jó alvó? Lányom 1 évig jól aludt, de azóta megváltozott, folyamatosan beteg, változhat még?

Figyelt kérdés

kérlek, olyanok ne írjanak, akiknek csak 3 vagy 4 évesen lett jó alvó, tudom, hogy ilyen is van, de én most a fenti időre vagyok kíváncsi.

:(


azt hiszem tegnap jött el az a pont, hogy reményvesztettnek érzem magam


lányom 1 éves koráig jó alvó volt! Időnként ébredt éjjel, de akkor jött ki az első foga, a többi hetekben aludt éjjel rendesen

12 hónapot betöltötte és azóta nagyon rosszul alszik éjjel. Annak már örülök, ha egyszer kel cumiért.


De megállás nélkül beteg, mert a nagy hazahozza az oviból és most is, és mindig és örökké, és már nem látom a végét, hogy mikor lesz ennek vége

és hogy itt a tavasz és még mindig taknyos és köhög, vagyis újra és újra

éjjel meg virrasztunk vele órákat, nem ám többször kel cumiért, hanem felkel 2kor és fent vagy 2-3 órát is.


ez idegileg fáraszt le, meg a folytonos visszaesés ad nekem kudarc élményt

mintha nem előre haladnánk, hanem hátra és hátra


Bocsánat, csak kijött belőlem

Ja és a foga 12 hónap óta nem jön, egy sem! legalább ajándékozna meg minket pár fogacskával :(


most nemsokára lesz 18 hónapos



2015. ápr. 13. 12:28
1 2
 1/11 sandrachnologic ***** válasza:
Nekem a fiam 4 hónapos koráig átaludta az ejjeleket. Aztán beindult a fogzas es 2 eves koráig nem aludt. 😞 volt hogy 10x kelt fel. Azt hittem mar Sosem fogunk aludni. 2 évesen atkoltoztettuk kulon szobaba es mar az első ejjelen átaludta... Ti kulon szobában alszotok vagy egyutt?
2015. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

külön szobában alszik a kezdetektől. Ott alszik vele a nagyobb tesó is.

Örülök nektek :)

2015. ápr. 13. 12:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém meg kb. 2 éves koráig aludt jól, utána volt egy borzalmas fél év, most már jobban alszik.
2015. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos koráig egész éjjel fent volt a lányom, de komolyan, sokszor ordított is hozzá. Kivoltunk már teljesen, de az egész család. Nagyik is jöttek segíteni már, mert volt egy nagyobbik mellette. Kész voltam. Aztán kb olyan 10 hósan lett valami akkor aludt fél éjszaka és csak kétszer, háromszor kelt, és vissza is tudtam simogatni 20-30 perc alatt, nekem ez már megváltás volt.) Másnak persze ez is sok. Aztán olyan egy éves és 2,5 éve koráig aludt éjjel végig. Ez ment egészen olyan 3 éves koráig. Most fél állítólag és megint kel, és jön a párnájával és takarójával közénk. Van, hogy azonnal vissza is alszik mellettem, de van, hogy órákig forgolódik, de már legalább nem ordít hozzá:) De nálunk ez most szerintem inkább azért van, mert jön a harmadik és érzi. Bújósabb, stb, ez most gondolom megint egy korszak lesz nála. De én azt érzem, hogy ahogy egyre értelmesebbek, egyre könnyebb őket visszaaltatni. Férjem azt tervezi, ha megszületik majd a pici akkor Ő alszik a középsővel. Én csak egyet tudok tanácsolni, ha nem akarod, hogy köztetek aludjon, akkor feküdj mellé a földre egy matracon, amíg visszaalszik. Mi itt rontottuk el, hogy terhes lettem és nem bírtam mellette feküdni. A nagyobbiknál ezt csináltuk mindig amikor félt, és Ő nem is járkál át, hanem szól és lámpát kell csak gyújtani neki, és alszik tovább utána. A másodiknál mi rontottuk el, mert kényelmesebbek voltunk és nem akartunk a földön sátrazni újra. De a nagynál egy évig matracoztunk, de megérte, mert Ő viszont alig kel és ha kel is akkor könnyebben alszik vissza, mert ugye nem kel ki az ágyából, és nem megy ki a fényre, és megszokta, hogy ha gond van akkor számíthat ránk. Ha beteg vagy valami akkor még igényli, hogy ott legyünk, de ez éves szintem kb kétszer van.
2015. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a pici 5 hetes korától kb. 1 éves koráig átaludta totál mélyen az éjszakákat. Aztán mintha kicserélték volna, általában 1-től 2-3 órát fenn voltunk, nem akart visszaaludni. Ez volt kb. fél évig. Aztán jött az az időszak, amikor 1 körül felébredt, szólt, megsimiztem, visszaaludt, majd 20 perc múlva, mire én is visszaaludtam volna, megint mennem kellett hozzá. És ezt az éjszaka folyamán kb. ötször. Ezt is csinálta jó darabig. Most 2,5 éves, ott tartunk, hogy már kb. 2 hónapja nem ébred fel éjszaka, cserébe minden nap max. 6-ig alszik, de sokszor már fél 6-kor kukorékol. Tök mindegy mikor teszem le 7-10-ig terjedő időszakban, fix, hogy 6-kor már fent van. De így legalább én is ki tudom pihenni magam. Szóval remény van, nálunk határozottan javuló a tendencia, de még bőven van mit tanulnia a nővérétől, aki legkésőbb 9-kor kidől és ha hagynám reggel is aludna simán 9-ig. :)

Kitartás, néha az is elég, ha csak kipanaszkodja magát az ember, túl kell élni.

2015. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm

rácsos ágyban alszik még és az ajtó mögött, tehát ha oda tennénk egy matracot, akkor nem lehetne bemenni az ajtón :D

milyen vicces

mi is szeretnénk (szerettünk volna) harmadik babát, de így?

:(

2015. ápr. 13. 12:59
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm 4-es, jó hogy nálatok így van

:))

én is ilyenben reménykedem

és nálunk is a nővére pont úgy alszik, ahogy a tiétek

:)

2015. ápr. 13. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk is kb mostanra kezd rendeződni.20 hónapos korára.nem mondom,hogy egyszer nem kell hozzá bemenni,de előfordul,hogy még annyit sem.fogzáskor 3szor is ébred,iszik.és visszaalszik. szeparációs őrületet is kezelgetem,ő magától alszik el pici kora óta.mit csinálsz,ha ébred,? szopi van még?hogyan kezeled a helyzetet?tudom,h nehéz türelmesnek lenni fáradtan,meg ilyenkor mindent kipróbál az ember.külön ágyban,szobában van?
2015. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is. örülök, hogy nálatok is rendeződni látszik :)

ha ébred, akkor cumi és visszaalszik. Ez a normális eset. Vagy kis vizet iszik, de mióta pohárból adjuk, azóta nem igazán akar inni, elég a cumi.

De vannak a rosszabbik esetek, amikor ez nem elég, olyankor már ringatom monotonon, és el is alszik, de ismét felébred és olyankor már nagyon sír.

Fogzásra gondolunk mi is, de minden éjjel 2 körül kel és fent van 2 órát, ami alatt 5 percenként altatok.

A ringatás mostanság beválik neki, pedig korábban elaludt a nélkül is.

Nappal elalszik simán. Este is. De ha felébred, akkor megy a sírás és akkor már tényleg altatni kell, tehát ezért gondoljuk, hogy fogzás és beteg, csak hónapok óta ez megy, és cserébe még egy fogat sem kaptunk. :(

külön szobában alszik

az esti rituálénkkal nincs gond.

viszont ma ömlik az orra és nagyon köhög. Holnap jön ki a gyermekorvos

2015. ápr. 13. 17:16
 10/11 anonim ***** válasza:

A kislányom 18 hónaposan aludta át életeben először az éjszakat. Általában ott aludtam vele, altatni kellett, és rentgetegszer felkelt. Kb. 20 hónaposan kezdett rendszeressé válni az éjszaka átalvása. Ekkor kapott junior ágyat. Sokszor ott is vele aludtam, aztán pár hét múlva egyszercsak úgy dóntótt, hogy egyedül akar elaludni, és azőta is önállóan alszik el, hvéletlen felkel éjszaka, akkor bemegyek simi, puszi, és mehetek is. Nemsokára 2.5 éves, és betegségeket leszámítva szépen egyedül alszik el, és végigalussza az éjszakákat.

Szóval vannak csodák:)

2015. ápr. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!