Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Augusztusban szülök, és...

Ha Augusztusban szülök, és megigényelem a CSED-et Júliusra, akkor az kb mennyi idő amíg megérkezik?

Figyelt kérdés
Védőnő mondta, hogy már Júliustól kaphatok CSED-et, ez igaz? Mennyi idő amíg megérkezik? Várható, hogy még Júliusban megkapom, vagy később csak?
2016. jún. 15. 19:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy a körzeti orvos adja ide 2 hetente, mint a táppénzes papírt, le kell adni a munkáltatónak, és ott a könyvelő kiszámítja és küldik, tehát pl én, amikor leadom, akkor pár nap múlva meg is kapom a 2 hetit, mert kifizetőhely.

Táppénzen vagy? Mert akkor folyamatosan kapod, kiváltja a táppénzed.

2016. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Bár, én a helyedben szülés utántól kérném. Én júliban szülök, akkor igénylem, 6hónapig jár, jobban megéri akkor elkezdeni megkapni.
2016. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Milyen papír kell a körzeti orvostól?

És nekem a védőnő azt mondta, hogy Júliustól igényelhetem, és a baba 4 hónapos korától kell igényelni a GYED-et.

2016. jún. 15. 19:14
 4/22 anonim válasza:
A csedet szülés előtt 28 nappal igényelheted
2016. jún. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Miért éri meg jobban a baba születése után?
2016. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem fogod megkapni juliusban mert szülés után még papírokat kell pótolni és csak utána fognak utalni. Nem tudom utánna mennyi idő mert én szülèstől igènyeltem és kb 1.5 hónap múlva utálták.
2016. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

A csedet a szülés előtt 28 nappal lehet igényelni,így már arra a hónapra is kapsz amikor a baba megszületik. Attól függ Mikorra vagy kiirva. Ha pl

aug.15-re akkor fél havi táppénzt es fél havi csedet,

2016. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ahha értem, akkor ha nem kapom meg Júliusban, akkor nincs értelme szülés előtt igényelni. De milyen papír kell hozzá a háziorvostól? Meg miért éri meg jobban szülés után igényelni? Ha szülés után igénylem, mennyi idő amíg küldik?
2016. jún. 15. 19:21
 9/22 A kérdező kommentje:
Augusztus 18-ra vagyok kiírva.
2016. jún. 15. 19:22
 10/22 anonim válasza:
6-os! Nem igaz hogy nem fogja megkapni,ugyanúgy utalják!!!
2016. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!