Ebben az esetben hogyan számítják a CSED-et? A 11. héttől táppénzre vettek vérzés miatt, a 16. hétig biztosan itthon kell lennem, utána kérdéses még.

Figyelt kérdés
Hogy számolják, ha csak ez idő alatt vagyok táppénzen és hogy, ha végig táppénzen kell maradnom?
2016. jún. 18. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A táppénz ideje nem számít bele a csedbe. Tehát azt az időszakot átugorják és "visszábbmennek" időben és ott "keresik meg" a szükséges napokat, ahol rendesen dolgoztál, és az alapján számolják ki. (Tehát ha folyamatos a munkaviszonyod már mondjuk 2 éve, akkor a szülést megelőző 3 hónapot megelőző 180 napot veszik figyelembe, olyan 180 napot ahol rendesen dolgoztál, tehát a táppénzes napok kiesnek belőle) Remélem érthető volt.
2016. jún. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor visszafelé számolva 3 hónap nem számít bele, és az az előtti 6 hónapot nézik. Ha vissza tudnék menni jövő hónapban a szülésig, akkor pedig az utolsó 3 hónap nem számítana, a táppénz sem, hanem csak a 180 nap?
2016. jún. 18. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló teljes mértékben jól írta. A jelenlegi szabályok alapján a jogosultság kezdő napját megelőző 3-ik hónap végétől számolnak vissza 180 napot. Ha ebben az időszakban voltál táppénzen, azt "átugorják" nem veszik figyelembe és addig mennek vissza, amíg 180 naptári nap jövedelmet nem találnak, de maximum az előző év január 1-ig lehet visszamenni.

Pl ha a szülés 10.15-én van és akkortól veszed igénybe a CSED-et, akkor 07.31-től kell visszaszámolni 180 napot átugorva a táppénzes (nem betegszabadság!) időszakokat

2016. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha azóta is táppénzen vagyok, akkor csak a táppénzes időszakot ugorják át vagy a táppénz előtti 3 hónapot is a CSED számításnál?
2016. aug. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!