Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi GYED -et kapok ha csak...

Mennyi GYED -et kapok ha csak 2 hónapot dolgozom a szülést megelőzően?

Figyelt kérdés
Visszamenőleg meg van a 365 nap biztosított időm csak mikor terhes lettem megszűnt a munkaviszonyom. Most sikerült munkát találnom de már csak 2-2,5 hónapom van a szülésig. 129000 Ft- tál vagyok bejelentve. Miből számítható így a GYED és vajon mennyi lesz?
2016. jún. 29. 08:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Elmeletileg ilyenkor a munkaban toltott elmult 180nap atlagat nezik.. nem 100%, en felhivnek egy konyvelot a helyedben ha biztosat szeretnel :)
2016. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%
Mivel nem lesz meg itt az 180 napod,így a csed megkezdésének dátumától visszaszámolnak 3 hónapot,és onnan kezdődően nézik az utolső 180 napot vissza.Szóval nem az itteni béredet fogják nézni.
2016. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2015 augusztusáig dolgoztam aztán 3 hónap munkanélkülit kaptam. És most kezdtem el dolgozni megint. Ha minden igaz a gyerkőc pedig szeptemberben születik. Tehát itt van 6 hónap kiesett időm amikor nincs keresetem. Így aztán érdekes a számítás, ha visszamenőlegesen nézik.
2016. jún. 29. 08:56
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Minek ìr aki nem tudja???


A szerződés szerinti béredet nézik vagy 30 napit,attól függ melyik lesz meg.

Nem szàmìt bele az előző munkahelyi jövedelem.

2016. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó válaszolónak van igaza, csak a jelenlegi munkahelyeden elért jövedelmet nézik, és a szerződés szerinti béred lesz az alap.
2016. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva

[link] j%C3%B6vedelem alapj%C3%A1n sz%C3%A1m%C3%ADtj%C3%A1k a csecsem%C5%91gondoz%C3%A1si d%C3%ADj %C3%B6sszeg%C3%A9t?


[link]

2016. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Biztos,hogy nem az utolso munkahelyebol nezik azt az egy honapot. Akkor mindenki fogna magat es elmenne olyan helyre ahol 500ezerrel bejelentik. Akar fizetnenek is erte ha igy lenne egy honapnyi illeteket.

En ezert dolgozok 3helyen majdnem egy eve hogy ne 70.000 kapjak...

Inkabn konyvelot kerdezz...

2016. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Igen utolsó ez úgy működik,hogy bekopogok 8 hónapos terhesen,hogy vegyetek fel,hogy jó legyen nekem,mire a munkàltató egyből ugrik,hogy hàt persze azonnal bejelentünk félmillàra,de dolgoznod sem kell érte.

Mert ezt szeretik a munkàltatók,felvenni vkit egy hónapra aztàn 3 évig fentartani a helyét... Ez biztos ìgy van...

Arról nem is beszélve te buggyant,hogy maximàlva van a gyed, tök mindegy ha félmillàt keresel akkor is csak 105 ezer nettó gyeded lesz.


Te teljesen h.ü.lye vagy?

Ha meg nem tudod akkor inkàbb kussolnàl vagy néznél utàna.

2016. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyreszt mit kepzelsz hogy igy beszelsz velem, masreszt meg ebben a helyzetben vagyok es tudom hogy nem ugy van ahogy irjak. Most beszeltem 2honapja a konyvelommel mert en is hasonlo helyzetben vagyok.

De nyugodtan vezessetek felre a kerdezot.

Itt mindenki csak magyarazni tud.. tanulhatnal egy kis illemet.

2016. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

7-es hülyeséget ír, a könyvelő valszeg félretájékoztatta, mondjuk ne könyvelőt kérdezz, hanem TB-s szakembert, sok könyvelő tisztában sincs a TB rendszerével.

Kérdező, ha abban a 2-2,5 hónapban dolgozol is legalább 30 napot, nem vagy táppénzen, akkor a 30 napi tényleges béred 70%-a lesz a csed alapja és a gyedé is. Ha nem lesz meg 30 napi tényleges béred, akkor szerződés szerinti bér les az alap, a mostani. Előző munkahelyek nem számítanak bele, csak az utolsó.

7-es, ha neked több munkahelyed van, akkor megnézik majd, hogy mindegyik munkahelyről jogosult vagy-e csedre és gyedre, ergo mindegyik munkahelyen el kellett legalább 1 évet tölts és szüléskor is alkalmazásban kell legyél mindegyik munkahelyen, akkor fogják figyelembe venni az összes munkahelyen elért jövedelmed. Igen, úgy van, ha pl. szülés előtt 2 hónappal valaki bejelent pl. bruttó 250 ezerre, akkor pedig ezt az alapot veszik figyelembe. Most ilyen jogszabály van érvényben már pár éve.

2016. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!