Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi GYED -et kapok ha csak...

Mennyi GYED -et kapok ha csak 2 hónapot dolgozom a szülést megelőzően?

Figyelt kérdés
Visszamenőleg meg van a 365 nap biztosított időm csak mikor terhes lettem megszűnt a munkaviszonyom. Most sikerült munkát találnom de már csak 2-2,5 hónapom van a szülésig. 129000 Ft- tál vagyok bejelentve. Miből számítható így a GYED és vajon mennyi lesz?
2016. jún. 29. 08:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis félreírtam, a 30 napi tényleges béred (ha lesz) lesz a csed, gyed alapja, aminek a 70%-a a csed és gyed. Ja és mindig bruttóból számolj.
2016. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Akkor félretájékoztatott a könyvelő. Ugyanis tényleg úgy van, hogy csak az utolsó munkahelyen elért jövedelmet veszik figyelembe.

Az meg hülyeség, hogy akkor mindenki azt csinálná, hogy bejelenteti magát máshova magas bérrel, és felmond a munkahelyén. Egyrészt ehhez kell egy családi vagy barát vállalkozás aki ezt megteszi, és még akkor sem szívesen csal, mert magára vonja a figyelmet, és senki nem szeretne ellenőrzést kapni.

Másrészről meg azért a legtöbb anyuka szeretne a gyerek tán is dolgozni, és akkor ott áll munkanélkülin, hisz csak falból lett bejelentve, és ki tudja hogy kap munkát, egyszerübb szépen visszatérni a rendes munkahelyükre.

Meg túl magas bérre felesleges lenne bejelenteni, mert a gyed maximalizálva van, szóval olyan túl sokat nem nyer a bolton.

2016. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy lepontozol még ugyanúgy nincs igazad. :) A könyvelődet se felejtsd el felvilágosítani. :)


Tessék itt van leírva az oep hivatalos oldalán:


[link]



"A gyermekgondozási díj összegének megállapításánál jövedelemként kizárólag a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért, a személyi jövedelem-adóelőleg megállapításához, az állami adóhatósághoz bevallott, pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmet lehet figyelembe venni."

2016. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
Kedves 12-es. Nagyon tájékozatlan vagy. Általában ezt azok csinálják, hogy családi vállalkozásba bejelentgetik magukat, akik amúgy is munkanélküliről mennének szülni és ne a minimálbér alapján kapják az ellátásokat. Bizony veszélyes, mert szemet szúrhat a NAV-nak én sem támogatom, de hidd el, nagyon kevesen buknak el.
2016. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tájékozatlan, te nem értetted miért írtam azt...
2016. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek aki próbált jótanáccsal ellátni. Egymás meg nem kell minősíteni szerintem.
2016. jún. 29. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!