Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED-et a szülés előtti hány...

GYED-et a szülés előtti hány napos fizetési átlagból nézik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A pontos kérdésem az lenne, hogy ha meg van a folyamatos 2 éves munkaviszonyom, azaz biztosított vagyok egészen a szülés napjáig és azt követően is, a GYED-et, a szülést megelőző hány nap átlagából számolják ki? Ha jól tudom, 180 napot néznek. Vagy az elmúlt 2 év össz átlagát? Júniusban kaptam fizetésemelést, 3 éves munkaviszonyom van, és év vége körül tervezzük a gyermekvállalást. Tehát ha összejön, akkor jövőre szülnék. Tehát a mostani fizetésemből számolják így a GYED-et, vagy az előző évet is figyelembe veszik, viszont akkor kevesebbre jönne ki a GYED. Kicsit meg vagyok keveredve...:) Köszönöm előre is a segítséget!


2016. júl. 12. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

a szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafele 180 napra számolnak egy átlag napi jövedelmet...

tehát ha decemberben ráálltok a témára és mondjuk 2017. szeptember 8-ra lennél kiírva, akkor június 30-tól visszafelé 180 nap jövedelme lenne az irányadó időszak...valahogy a 2017 január 1 -június 30 közötti időszak, 1-2 nap eltéréssel nem számoltam pontosan vissza.

2016. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

teljesen jól leírta az egyes, csak kiegészíteni szeretném, hogy a tp-es időszakot, ha van, akkor átugorják.

tehát ha a terhességed 3. hónapjában elmész tp-re és nem is mész már vissza dolgozni, akkor egyszerűen onnan veszi a 180 napot visszafelé

2016. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már világos! :)
2016. júl. 12. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!