Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táápénz, csed? Ha már tp-re...

Táápénz, csed? Ha már tp-re pénz nem jár, mert leteltek a napjaim, de élő munkaszerződésem van és úgy vagyok nem fizetett tp-en, akkor is jár a csed?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Ha már tp-re pénz nem jár,mert leteltek a napjaim,de élő munkaszerződésem van és úgy vagyok nem fizetett tp-en,akkor is jár a csed?

2015.03.09-2016.02.15 és 2016.05.02-2016.10.31 vannak a munakviszonyok , 2016.10.10 a szülés várható időpontja. 2015.10.24-2016.02.15-ig voltam táppénzen és az új helyemen is voltam már,tehát ha augusztustól nem mennék,és szept közepén igényelném meg a csedet,lehet nem járna végig fizetett tp.


2016. júl. 12. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az új helyen mennyit voltál tp, mert ha hamarabb igényelnéd a csedet, akkor kb 1,5 hónapnyi idő kellene, hogy ne legyen fizetetlen "tp"-d, tehát ha nem sokat voltál tp-n simán kitarthat a csed igényléséig.
2016. júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

olyan mint ha lógnál a levegőben, nincs olyan, hogy fizetés nélküli tp.

fizetés nélküli szabadságon vagón, de akkor nem vagy biztosított nem kapsz ellátást, tehát fizetned kell magad után a tb-det és semmilyen ellátásra se vagy jogosult, nem csak tp-re, csedre se.

2016. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A fizu nêlküli szabi az a gyed ha dolgoztal!

Táppénzre mehetsz ha van munkád és a nőgyógyász kiir veszélyeztett terhesnek.

Csedet is kapni fogsz szerintem bár úgy emlékszem 365 kell megszakitás nélkül kivéve ha az adott cégnêl gyeden vagy táppênzen voltál.

Szóval menj be a bérosztÁlyra ahol melózol ês kérdezz rÁ!

De olvass kicsit utána mit hogy szabályoztak mert az egyik ismerősömet átakarta verni a munkáltató!

2016. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj be az oephez, és ott kérdezz rá, ő tuti biztosat mondd neked.
2016. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! Sikerült elérni már a pesti oepet,itt nem tudtak semmit mondani,mert nem láttak bele a biztosítottságomba.

Egy úr segített,azt mondta az előző táppénzt sem vehetik figyelembe,mivel 30 napnál több telt el a két munkahely között.Magyarul a május-július kb 90 nap,annyit lehetek táppénzen.Augusztus elejétől szeptember közepéig,a csedig másfél hónap van,45 nap elég rá,én kb 25-öt leszek augusztus 1-ig,ez lejön a 90-ből,65nap marad,amit lehetek.

Csed jár,mert a tp is biztosítottság és meg van az egy évem. A cég pedig tuti nem ver át,kissé nagy ez ahhoz,hogy megtegye.

2016. júl. 13. 10:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem kell megszakítás nélküli egy év,2 év alatt kell 1 év összesen plusz a szülés napján biztosítottnak lenni.

Sok mindennek utána jártam én,csak a tp kicsit bonyolultabb.

2016. júl. 13. 10:47
 7/8 anonim ***** válasza:

persze, hogy a tp is biztosított, de ha már nem jár tp, mert kihasználtad, akkor nem leszel tovább tp-en, nincs fizetetlen tp!

ezért írtam, hogy akkor egyszerűen átkerülsz fizetés nélküli szabadságra, ami ellátás nélkül nem biztosított jogviszony

2016. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kell 0%ot adni mert kissé nagy a cég ahol dolgozol vagy dolgoztál!

Mégsem voltak képesej segiteni!

Én csak elmondtam amit hallottam!

Ennyi!

2016. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!