Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a nejem otthon van a 2...

Ha a nejem otthon van a 2 hónapos gyerekkel, akkor elmehetek a 4 éves gyerekkel táppénzre ha lebetegszik, vagy egyedül kell a két gyerekről gondoskodnia?

Figyelt kérdés

Praktikusabb lenne, ha nem kellene rohangálnia a két gyerek között, és nem betegedne le ő is meg a pici is a kimerültségtől.

Jogilag mi a lehetőség?



2016. júl. 4. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Két gyerek két különböző juttatás.
2016. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

én úgy tudom, hogy nem lehet, a gyerekekre egy ember veheti igénybe az ellátásokat.


a válaszok érdekelnek, hátha valaki be tud linkelni egy erre vonatkozó jogszabályt, én is örülnék, ha nem így lenne :)

2016. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Egy gyerekre csak egy juttatás jár. Anyuka a 2 hónapos után kap csed-et, de a 4 éves után semmit. Tehát vele elmehet apuka táppénzre.
2016. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom. De végre egy normális apuka. :D

/Habár az utolsónak igaza lehet, logikus válasz/

2016. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmehet apuka a naggyal tp-re
2016. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!