Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi CSED és GYED fog járni...

Mennyi CSED és GYED fog járni nekem?

Figyelt kérdés
Tavaly október óta KATA vállalkozó vagyok GYES melett (utóbbi lejárt most májusban) ill. KFT-ben tulajdonos is vagyok, heti 1 óra bejelentéssel. A könyvelőmmel még nem beszéltem, mert pici a baba a pociban (3. gyerkőc lesz), de szerintetek mennyire jelentsem be magam a Kft-be, hogy a maximális összegeket kapjam? Jövő év februárban fogok szülni :)

2016. júl. 13. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
az irányadó időszakod, ami alapján számolni fognak 2016. május 3tól indul kb. és 2016. október 31ig tart, ezt a jövedelmed fogják nézni...maximálisat akkor kapsz ha az átlag jövedelmed erre a 180 napra legalább a minimálbér kétszerese, mert annak a 70%-a a GYED maximum, ami havi 155.400 ft bruttóban...a csednek nincs maximuma, annak szempontjából minél magasabbra jelenteted be magad annál jobb. a Minimálbér 111.000 Ft most
2016. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Annyi kérdésem van még, hogy miért a május-októbert veszik figyelembe? azt olvastam, hogy a szülést megelőző 180 nap számít...vagy elnéztem valamit?
2016. júl. 13. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:
a szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap.
2016. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és azt sem felejtsd el, hogy egyenként is vizsgálják a jogviszonyaidat. Tehát Katásként lesz 1 éved már (hacsak nem hagyod abba) tehát az ottani alapod (nem tudom melyik katát választottad - minimum után fizetsz vagy a magasabb összeget) már adott lesz. A kft-ben mióta vagy tulajdonos, ha ott is meglesz az egy év biztosítási jogviszonyod, akkor azt is figyelembe veszik és ahogy írták már előttem az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától nézik a 180/120/30 napi, illetve tényleges jövedelmet.
2016. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Katát nem tudom abba hagyni, az végig fog menni ebben az évben. (sima 50.000 Ft/hó) A Kft-ben május vége óta vagyok tulajdonos, akkor ott nem lesz meg az egy év... :/ akkor nem éri meg magasabbra bejelentkezni a KFT-ben?
2016. júl. 13. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jövőre nem leszel már katás akkor megéri, ha leszel akkor nem. Lehet érdemesebb lenne a magasabb katára áttérni. Át kellene számolni, milyen lehetőségek vannak és melyik után milyen járulékfizetésed lenne a szülésig és utána mennyit kapnál. Ha jófej a könyvelőd vagy van kb 20ezred egy rendes tb tanácsadóra akkor fel tud vázolni többféle lehetőséget.
2016. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!