Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYES alatt leszek terhes,...

Ha GYES alatt leszek terhes, fog járni a kistesóra CSED, GYED, újra GYES? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Határozatlan munkaszerződésem van, még nem tudom vissza akarok-e menni babázás után. Mit jelent az, hogy 6hónapig GYES -en vagyok és ha tudom a terhességet lemondom,majd táppénzre jövök és úgy szülök :ilyenkor minden jár ami első babával?
2016. ápr. 28. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nem kell lemondani a gyest. Gyes mellett is dolgozhatsz, és táppénz is jár gyes mellett.
2016. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha GYES alatt jön a kistesó, ezt kell tennem: bejelentem, hogy x hetes terhes vagyok és megszűntetem a fizetés nélküli szabadságot y nappal (leírom 30 nappal azelőtt) és kérem kiadni a felgyűlt szabadságokat, mielőtt lejárna 1 nappal eljövök táppénzre. Nem mondhat fel a munkáltató?
2016. ápr. 28. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mondhat fel, hisz terhes vagy. A kismamák felmondási védelem alatt állnak.
2016. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Kérdés még: GYES alatt is gyűlik a fizetett szabadság?
2016. ápr. 28. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyes alatt nem, max akkor, ha táppénzen is vagy mellette. Szabadság csak a csed idejére, és a gyed első fél évére jár.
2016. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, ha januári a gyermek, csak a születés évében jár fizetett szabadság? GYES alatt mindegy mikortól vagyok táppénzen éves szabadság jár?
2016. ápr. 28. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem jár éves szabadság, arányosítják.
2016. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És igen, tulajdonképpen 1 éves szabadság jár.
2016. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. ápr. 29. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!