Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSEDet, ha 28 nappal a szülés...

CSEDet, ha 28 nappal a szülés előtti időponttól szeretném, mikor érdemes megigényelni, hány nappal előre?

Figyelt kérdés
És a háziorvos a bizonyos igazolást ehhez kiadja mikor kérem vagy csak aznap?
2016. júl. 14. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pontosan a terminus előtti 28. napon kértem az igazolást a dokitól, és vittem is a munkahelyem könyvelőirodájába az igényléssel együtt. Határozatot, pénzt időben megkaptam. Elvileg táppénzre is mehetsz, míg meg nem születik a bébike, és a szülés napjától jöhet a csed. Bár a táppénzes dolgokban nem vagyok jártas.
2016. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előre nem adjàk ki,csak aznap.

Nem tudod előbb igényelni,mint a jogosultsàg első napja,azaz 28 nappal szülés előtt.

Ez olyan mint a csalàdi pótlék vagy az anyasàgi,az addig rendben hogy jàr majd,de amìg nem szülted meg a gyermeket addig nem igényelheted. Mintha arra épìtenének hàtha történik vmi.

2016. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szülés előtt is lehet igényelni épp ez a lényege a 28 naposnak nem? csak be kell majd mutatni szülés után a születésit...gondolom úgy érted magát az orvos igazolását nem lehet előbb kikérni mint a szülést megelőző 28. nap?
2016. júl. 14. 11:45
 4/6 A kérdező kommentje:
baromságnak tartom hogy előbb nem lehet intézni, hiszen úgy sem fogják elutalni míg meg nem születik a gyerek, akkor meg nem mindegy mikor adom be az igénylést? na mindegy.
2016. júl. 14. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hetfon voltam a háziorvosnal. eddig tappenzén voltam mai nappal vagyok a szülés kiirt dátuma előtt 28 nappal. hétfőn kiadta az igazolást holnap adom le a munkahelyemen. Kellett hozzá a nőgyógyásztol egy papír hogy mikorra várható a szülés. Ezt kell leadnOM a munkaügyön meg a háziorvostol kapott papírt meg egy nyomtatványt
2016. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A többit meg majd ők intézik. Majd ha megszuletett a lányom akkor kell bevinni a munkaügyre a születési anyakönyvi kivonatot.
2016. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!