Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extra mellett jár az...

GYED extra mellett jár az egyetemi ösztöndíj? Tanulhatok tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2014 szeptemberében jelentkeztem át nappali tagozatra(SZTE-n alap diplomás képzésre).Azóta kismama lettem és 2015 október 14.-re várjuk a babát. Mivel már csak egy évem van hátra és a szakirányom nem indul újra, így nem tudok nem is szeretnék halasztani. Egyéni tanrenden folytatnám az egyetemet. Ez esetben ugye járna szociális és tanulmányi ösztöndíj is nekem. Ezek mellett megkapom a diplomás gyed-et is? Sehol nem találok infót erről? Ugye az ösztöndíj az nem jövedelem és nem munkaviszonyból származik. Egyáltalán lehet folytatni a tanulást a baba 1 éves kora előtt a gyed mellett?



#gyed extra ösztöndíj
2015. máj. 15. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet folytatni a tanulást a baba 1 éves kora előtt is, és ha az átlagod alapján jár, akkor a tanulmányi ösztöndíjat is biztosan kaphatsz (több csoporttársam kismama, innen az infó). A szociális ösztöndíjat nem tudom, elvileg nem kizáró tényező (sőt, a baba "plusz pontot" ér az elbírálásnál), csak az a kérdés, hogy a GYED beleszámít-e a jövedelmetekbe. Ezt egy HÖK-östől tudod kideríteni, legalábbis nálunk ez az ő hatáskörük (Semmelweis)!
2015. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ, sokat segítettél! ;)
2015. máj. 15. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült már valamit kiderítened? Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Engem az érdekelne, hogy PhD ösztöndíj mellett jár-e a diplomás gyed? De sehol nem találok információt.
2015. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nem találtam konkrétan leírva,de elméletileg jár!
2015. szept. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!