Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzre menetel folyamata...

Táppénzre menetel folyamata hogyan működik? Fogok GYEDet kapni?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon hogy táppénzre megyek 5 hónapos es 3hete terhes vagyok , napi 8 órát kell állnom 30fokba amit nehezen bírok. Ugy gondolom hogy a nőgyógyászt kell felkeresni és tőle kellene javaslatot kérni , onnan háziorvos és utána munkáltatónál jelezni, bár nem vagyok 100%-ig biztos benne. GYED: tobb mit 2 éves munka viszonyom volt , megszűnt a munkám , 2honapig munkanélkülire küldtek , utána vissza vettek jelenleg dolgozom de felek hogyan lesz a jövőben , kapok e GYEDet vagy sem ?
2016. júl. 23. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

pont így- nőgyógyász ad papírt, amivel a házidoki 9es kóddal felvesz. majd ha mész csedre akkor megszakíttatod a tp-et.

a munkahelyeden szólj, hogy ne aznap szembesüljenek, hogy nem jössz többé.


ha van szülést megelőző 2 évben 365 nap biztosított jogviszonyod (a munkanélküli is beleszámít) és szülés pillanatában is biztosított leszel (nyilván ha határozatlan szerződésed van vagy kitart a határozott, ugyanis védett vagy) akkor jár mindkettő, a gyerek 2 éves koráig, a fizud 70%-a :) plusz csp és adókedvezmény amit tp és csedből gyedből is tudsz érvényesíteni, csak majd gyesből nem :)

2016. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :) !!!
2016. júl. 23. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mikor vettek vissza? Mióta dolgozol újra?


Ha olyan a munkaköröd, akkor nem táppénzre kell menned, hisz a terhességed nem veszélyeztetett. Hanem a munkáltatódnak kell olyan munkakört felajánlani, amit terhesen végezhetsz. Ha ezt nem tudja teljesíteni, akkor alapbért fizetve fel kell mentenie a munkavégzes alól.

És gondolom nem mindegy, hogy az alapbéredet kapod, vagy a munkabéred 50%-át...

Az üzemorvoshoz kell menni, aki ad róla papírt, hogy azt a munkakört nem végezheted terhesen.

2016. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon más munka végzés ebben az üzemben nincs , szalag munka ennyi , napi 8 óra állás , amivel akkora gond nem lenne ha lenne levegő és nem 30fokba levegőért kapadozva kellene dolgozni :/ mindenki nehezen viseli az üzembe ezt a szörnyű meleget
2016. júl. 24. 08:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha arra a két hónapra nem kaptál pénzt,akkor annyit lehetsz tp-en,amennyit újra dolgoztál. Pl nekem úgy volt,hogy február 15-május 2 nem volt munkám,ellátást se kaptam. Igy nekem május 2-töl van szerzödésem okt 31-ig. Okt 10 szülök kb. Május-július között dolgozom,ez ugye kb 90nap tp. Ebből kivonom amiket közbe azért voltam doki vizsgálatok,betegség miatt. Annyit tudok itthon lenni szülésig. Mivel én elöbb kérem csedet meg,szept közepén,igy aug tol nem megyek és másfél hónap tp lesz összesen. De ugye volt 10betegszabim,2gyáp,ezek külön vannak,nem vonódnak le .
2016. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

"Nagyon más munka végzés ebben az üzemben nincs "


Akkor mint mondtam, fel kell menteniük a munkavégzés alól, és otthon maradhatsz alapbérrel.

Gondolom jobb, mint a fizetésed 50%-a, amit táppénzként kapnál.

2016. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, ez így van, de a kérdezőnek abban igaza van, hogy az üzemorvos nem fogja azt mondani, hogy terhesen nem végezhető a munka, hiszen nem veszélyezteti a terhességet az állás. így itt nem is jöhet szóba a távolléti díj.

az olyan esetekben van, ha mondjuk veszélyes anyagokkal dolgoznak. az ugye veszélyes a babára, így nem lehet terhesen dolgozni ami nem a kismama hibája.

na de itt arról van szó, hogy a kérdezőnek már nehezen megy az állás, ami persze érthető, de ez tényleg tp-es dolog, hiszen az ő "egészsége" nem engedi tovább a munkavégzést, nem pedig a munkahely

2016. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!