Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a folyamata annak hogy...

Mi a folyamata annak hogy táppénzre mehessek ha január ota nem voltam dolgozni és még a háziorvos sem látott?

Figyelt kérdés

12 hetes kismama vagyok és január 8.-a ota itthon vagyok de még nem voltam háziorvosnál és nem beszéltem vele!Vezélyeztetem a munkahelyem és a tápénzemet?A munkahely utolag elfogadja a papirt amit kapok?Az orvos utolag kiállitja nekem?Nem tudtam bejárni mert nagyon rosszul voltam és egész nap csak aludtam és probáltam magamba eröt verni ami nem sikerült mert még az ételek sem marattak bennem!


12hetes kismama


2009. febr. 5. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A háziorvos, amikor táppénzre vesz, ezt a tényt bevezeti a naplóba is. Ezért (is) van, hogy nem tudnak visszamenőlegesen táppénzre venni.

A januári bérszámfejtéshez legkésőbb január végén le kell adni a papírokat, ahhoz, hogy bérszámfejteni tudják. Vagyis ha mostanság várod a fizetésed, akkor ne számíts túl sokra, mert a munkáltatók nem szeretik megelőlegezni a táppénzt, tehát 8 napi béredet fogják utalni.

Amit tudsz tenni: SOS elmész orvoshoz, táppénzre veteted magad, valamint a jan. 8-tól addig a dátumig, amikortól a táppénzed szól szabit veszel ki. Ha megértő a munkáltatód, akkor nem fog kekeckedni.

2009. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát utólag biztos, hogy nem vesz táppénzre a doki. A munkáltató jó indulatán múlik a dolog, hogy hajlandó-e szabadságként elismerni a távol töltött napokat. Ha tényleg ennyire rosszul voltál akkor nem ártott volna ha ha egyébként is lát orvos az elmúlt egy hónapban. A nőgyógyász minden további nélkül adott volna javaslatot a táppénzre és akkor semmi gond nem lenne.
2009. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utólag sajnos semmi jóra ne számíts. Nekem 1 napon is kellett sokat könyörögnöm... és tényleg, ha ilyen rosszul voltál/vagy miért nem hívtátok ki az ügyeletet? :( Nekem most jött meg a fizum, az utolsó hét óta vagyok itthon, tegnap kaptam meg és küldtem be a papírt, de nincs elszámolva. Általában 28.áig érdemes beszerezni és elküldeni, mert a hó végi zárással csinálják ugyebár. Sok sikert, reméljük "jófej" a munkáltatód. Jobbulást!
2009. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem is szóltál a munkahelyeden? Akkor lehet hogy már kirúgtak. A háziorvos visszamenőleg max 5 napra tudja visszaigazolni a betegségedet, ha bizonyítható, hogy akkor már fennállt. Így a betegszabadságot sem tudod igénybe venni, marad a szabadság kivétele, és reménykedj hogy a munkahelyeden megértőek lesznek...
2009. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hülyén jött ki, mert szerdán engedtek ki a kórházból, de csütörtök ünnep volt és pénteken nem volt doki. Így csak kedden mentem. Még szerencsém volt, mert visszamenőleg 5 napig tudnak csak táppénzre írni! Bár ez tényleg függ a dokitól is! Szerintem buktad a többi napot. Legalább egy telefont el kellett volna eressz, hogy a házidoki tudjon róla, és akkor ezt megúszod. De így...

A munkáltató sem tudott semmiről, vagy oda azért betelefonáltál? Nem minden munkahelyen elnézőek ám!

2009. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!