Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bocsánat a tudatlanságomért, de fogalmam sincs, mi hogyan működik. Első baba pár hetes terhesség. Adott kettő bejelentett munkahely 6 és 4 órás. Nem egy munkahely, de folyamatos munkaviszony, tehát az 1 év megvan. Viszont a 6 órás munkahelyemről szeretnék kilépni, nem akarom terhelni a munkaadóm (közös megegyezés bla bla bla) a másik bejelentett munkát én fizetem magam után a járulékot, tehát ez maradna! Magyarul mi terhel engem? Magam után fizetek vagy az állam vagy ki? Es hogy? Meddig? Szóval minden érdekelne. Köszönöm
2016. szept. 3. 08:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Amíg dolgozol, addig ugyanúgy a munkáltatód (vagyis Te) fizeti a járulékokat. Ha elmész táppénzre, annak az egyharmadát fizeti a munkáltató. A CSED-et, GYED-et, GYES-t fizeti az állam, a csed-et és gyed-et a bejelentett fizetésed alapján számolják ki, (táppénz ekkor nem számít), és akkor jár, ha megvan a 365 napod és a szülés napján munkaviszonyod van vagy álláskeresési járadékon vagy.
2016. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!