Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért ennyire aránytalan? Ez...

Miért ennyire aránytalan? Ez nem igazságos?

Figyelt kérdés
egy gyerek nem gyerek.ez a mondás.és igaz is.miért nem ugyanannyi pénz jár gyerekenként,ha már 2 több ha 3 mégtöbb a családi pótlék meg a gyes is,miért nem ugyanannyi gyerekenként?és ikrek 6 évig jár több mint a duplája,az évek száma is megkétszereződik nem csak a pénz.pedig minden két gyerekesnek igy feleannyi jut.csak 3 évre jár a fele pénz.pedig ugyanugy kettő gyerek van csak nem ikrek.két gyerekre fizetni kell drága tk-eket de 3-ra ingyen van.sőt 8 évig jár a gyes 3 helyett csak mert nem kettő gyerek.ez túl aránytalan.sőt még több is a családi fejenként meg a gyes.mint egyre.sőt hiába nekik jár ingyen minden mégis ők kapnak +10 ezreket minden évben sulikezdés,és az nem kap aki fizeti a drága tk-et.rezsitámogatások,90%-os papir stb.mikor anyám özvegy lett egy évig kapott csak özvegyi nyugdijat,csak mert egyke vagyok,ha lenne tesóm,18 éves koromig járt volna.árvaságit kaptam,de 20 éves korig jár ingyen tk,mig a 3 gyerekesnek amig tanul.és én mint félárva,csak egy szülöm tartott el,meg kellett venni a drága könyveket,mig osztálytársam ingyen kapta mert volt két kistesója pedig mindkét szülöje dolgozott.nekem 39 ezer árvasági járt és anya fizetése volt(90 ezer).anyának sose volt élettársa,közben egy szintén félárva ismerősömék 3-an voltak össz 120 ezer árvasági és özvegyi mig tanultak,vagy 18 éves korig,de élettársa is volt az özvegy anyjuknak,de mivel nem voltak házasok,ezért ugyanugy kapta az özvegyit szóval,160 ezer ft plusz két szülő fizetése,majdnem 400 ezerből éltek,mi meg anyával 120 ezerből.tudom most azzal jöttök többre van szükségük,de ott a sokkal több szocpol meg rezsitámogatás holott kettőre szinte ugyanannyi rezsi van,mivel ugyanugy füteni kell,meg szól a tv,mintha 5-en voltnánk szóval tökmindegy és még csak rezsitámogatás sincs.szóval szerintem nagyon aránytalan.
2016. szept. 7. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

A nagybetű használatát nem tanították meg neked?


Nem aránytalan és nem igazságtalan. Ennyi

2016. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem teljesen egyertelmu? Mert azt akarjak, hogy tobb gyerek szulessen, tehat minel tobb gyerek van, annal tobb a tamogatas, juttatas, stb. Probaljak az embereket osztonozni, hogy tobb gyereket vallaljanak.

Nyilvan az olyan orszagokban, ahol baromi sokan vannak, ott probaljak visszaszoritani, hogy akar 4-5 gyerek legyen egy csaladban. Ott biztos lehetsz benne, hogy nem jarnak tamogatasok.

2016. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok hajlandó érdemi választ írni erre. Előbb tanulj meg írni.
2016. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
2es vagyok: amit az ikrekkel kapcsolatban irsz az nem tudom, hogy igaz-e. De ha igen, abban is van logika. Egymas utan kovetkezo testverek tudnak orokolni rengeteg dolgot egymastol, mig az ikreknek mindenbol dupla annyi kell es egyszerre. Ketszer annyi ruha, ket kisagy, dupla annyi cumisuveg, cumi, pihenoszek, legzesfigyelo, stb. Ket egymas utan kovetkezo testver tulajdonkeppen olcsobb, mint egy ikerpar.
2016. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

2es es 4es vagyok

Rengeteg baromsagot irtal, ne haragudj. Teged egyedul nevelt anyukad, tehat egy szulore jutott egy eltartott. Mig a 3 gyerekeseknel 2 dolgozo szulore jut 3 eltartott, vagyis fejenkent 'masfel' gyerek. Tehat en ezt is jogosnak tartom, hogy ahol egy szulore tobb, mint egy eltartott gyerek jut, azoknak jar az ingyen tankonyv.

De igazabol az egesz, amit irsz az hulyeseg. Rosszul ertelmezed az egeszet. Mindenkinek ugyanannyi jar, ahol sok a gyerek, azoknak jar tobb es kesz. Nem pedig az 1 vagy 2 gyerekeseknek, vagy egyedulalloknak jar kevesebb.

Szoval osszessegeben en egyaltalan nem tartom igazsagtalannak, sot, egyetertek azzal, hogy a 3 vagy tobb gyerekesek jarnak ezek a dolgok.

2016. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

ez nem jótékonysági szervezet hanem politika. fogy a magyar, kell a gyerek! 1 gyerek-népességcsökkenés, 2-népesség stagnálás, 3+- népesség növekedés!

mert ugye a 2 gyerekkel a 2 szülőt pótolják. mivel fogy a nemzet, nekünk nem lesz nyugdíjunk. most csúnyán hangzik, de többek között anyukád miatt is.


így hát támogatják azokat akik 3 vagy több gyereket vállalnak be, hogy az anyagiak miatt ne visszakozzanak.

azt a gondolatot meg engedd meg, hogy normális körülmények között egy anya nem 3 évig van gyesen hanem csak 1/ gyerek. hiszen dolgozik, így gyedet kap. az ikresektől meg szerintem ne sajnáld azt a pici pénzt, hiszen neki tényleg meg kell venni mindenből a kettőt, míg én pl. nem vettem a másodiknak se ruhákat se autósülést, se babakocsit, sőt még a kiságyat és ifjúsági ágyat is örökölték egymástól mert nagy a korkülönbség. az összes játék is ment a kicsinek. nem akarok túlozni, de fél milliót biztos spóroltunk emiatt

2016. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

400.000/5=80.000/fő

130.000/2=65.000/fő


Vizet plusz 3 fő hasznàl, nyilvàn 3 emberrel többre főznek és mosnak és valószínüleg többet vannak otthon és egyszerre pl több gép megy(vki zenét hallgat, màsik tv-zik, harmadik szàmìtógépezik stb...) Ennyien normàlisan nem férnek el egy szoba-konyhàban ìgy a közösköltség is több pl lakàs esetében vagy maga az albérlet/ lakàstörlesztő.

Mindezen többletköltségekre jut nekik fejenként 15.000Ft. Ezt irigyled???


De màr ne is haragudj, édesanyàd nem keresett pàrt magànak... Ez ne legyen màr annak a hibàja aki ( tök mindegy, hogy érdekből, szerelemből stb...) meg keres magànak valakit.


Az ikrekkel meg sokkal több a kiadàs hirtelen, mint a testvéreknél. De ezt tök jól leìrtàk előttem is.


Ez a normàlis,hogy az kap több pénzt aki bevàllalja hogy felnevel több gyereket. Mert neki több ideje energiàja és pénze fekszik ebben, mint az 1 gyerekes szülőknek. Persze lehet azzal tàmadni,hogy de minek szült ennyi gyereket, de az lenne a legfőbb kérdés,hogy az ilyan puffogó viperàk miért nem szülnek ugyanennyit, hiszen nekik is ott a lehetőség??? Ja hogy az nem megy, mert:

(Tipikis vàlaszok)

1, nem tudod eltartani, egynek akarsz mindent megadni

2, nincs rà időd, energiàd

3, nem akarsz sok gyereket, mert az sok :-S


Az meg becsülendő,hogy most próbàljàk pl az adókedvezménnyel a dolgozó gyerekes csalàdokat tàmogatni, ezt is kell nem a megélhetési gyerekszülést.

2016. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem panaszkodni kell, hanem tanulni meg dolgozni, hogy neked jobb legyen.
2016. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég sok butaságot hordtál össze, már mennyire ebből a zagyvalékból ki lehetett venni.

Süt belőled az irigység, mert csak az összegeket látod, hogy, hogy jaj ők mennyivel többet kapnak, de mögéjük már nem látsz.

Egyrészt mint előttem is írták, fogy a magyar. Kell az ösztönzés, hogy minél több gyerek szülessen. És családonként 3 gyereknél nő a népesség.

Amúgy meg számolj már utána. Először ketten neveltek téged, tehát 2 fizetésből tartottak el egy gyereket. Majd ugye anyukád egyedül, de te meg kaptál árvaságit. Ha azt nézed, még úgy is kb. 1,5 fizetésből lehetett kigazdálkodni az eltartásodat, iskolázásodat.

Na most vegyünk egy 3 gyerekes családot. Ott van 2 eltartó, és 3 eltartott, szóval még egy egész fizetés sem jut egy gyereke. (Rád ugye a rosszabbik esetben is kb. 1,5jutott). És akkor még nem beszélve arról, hogy 5 főnek több hely kell,nagyobb ház, több szoba. A több szobába több világítás megy, illetve több tv-t használnak. Több szobát kell fűteni, több ember mosakszik, több emberre kell mosni, mosogatni, főzni Stb. Szóval sokkal több a rezsi költség. Még ha neked elsőre úgyis tűnt, hogy hát az ugyan annyi, de nagyon nem.

És az sem elhanyagolható, hogy a több gyerek több "meló".

Az ikrekről meg annyit, hogy csak a gyes jár duplán, az meg nem egy nagy összeg. A Csed/gyed-et nem kapják duplán az ikresek, annyi a kedvezmény, hogy a gyed nekik 3 éves korig jár. És utána a gyes duplán, és valóban 6 éves korig. De igaza van az egyik korábbi válaszolónak. Az ikreseknek azért nagy kiadás az, hogy mindent duplán kell venni. Mert tényleg nem tudnak semmit örökíteni.

2016. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
én az időkülönbségekről beszélek.látom mindenki azon van fennakadva hogy ikrekre jár a duplapénz,ez logikus is,de a lényeget senki nem irta.hogy iskolakezdésig jár mindkettőre,mig egy gyerek hiába jár oviba nem jár gyes.az évek is duplázódnak.özvegyi sem mindegy hogy egy év,másik meg 10-15 évig is kapja mert eggyel több gyerek.meg hogy 3-ra 8 évig jár gyes,mig 2-re 3 év.pedig két gyerekkel is nehéz majdnem mint 3-mal.egyébként most vagyok harmadikkal terhes tehát nem ezért irtam. utánanéztem a dolgoknak és láttam a különbségeket,én egyke voltam,más volt.szóval időkülönbség!!!!!remélem mindenki felfogta..de szerintem is ösztönözni akarják hogy sokan szüljenek.
2016. szept. 8. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!