Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol tudok utána járni, hogy...

Hol tudok utána járni, hogy jogosult vagyok e meghosszabbított gyes-re?

Figyelt kérdés
Kisfiam ugyan elkezdte az ovit,júliusban töltötte a 3. évét az óvónő szerint lehet hogy jogosultak lennénk megszabadított gyes-re mivel még nem beszél és nem szobatiszta,járna oviba ilyen fél napokat de javasolták,hogy mellette jó lenne ha itthon tudnék vele maradni mert kicsit nehézkes a beilleszkedés neki.csak nem tudom most hol tudok utána járni,hogy mi szükséges hozzá,oep esetleg vagy az államkincstár?
2016. szept. 15. 18:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Annak jár tovább a gyes, akinek a gyermeke vagy tartós beteg, vagy súlyos érzelmi fogyatékos, illetve autista.
2016. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Javítok: értelmi fogyatékos
2016. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen,kicsit én se hiszek benne hogy mi meg kapnánk arra,hogy úgymond még nem óvoda érett a gyerek.
2016. szept. 15. 18:48
 4/18 anonim ***** válasza:

Orvosi igazolàs kell arról,hogy tartósan beteg illetve a fogyatékossàgról is.

Amit kb félévente évente kell megújìtani egy lisztérzékenynél pl.

2016. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

kiegészíteném az előzőt, szakorvosi igazolás kell hozzá.

a háziorvos nem állapíthatja meg a tartós betegséget

2016. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell tartósa betegnek, fogyatékkal élőnek lenni.

Meghosszabbítható a gyes akkor (CSt), ha a gyermek nem gondozható betegség miatt (ennek nem kell a tartós betegségnek minősülő állapotok közé tartozni) nem gondozható nappali ellátást biztosító intézményben. Ilyen pl éppen a szobatisztaság hiánya. Ez a törvényben is teljesen elkülönül a tartósan beteg/fogyatékos gyermek mellett járó hosszabb gyestől.

2016. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
2016. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

6# os a szobatisztasàg hiànya nem ilyen ok.

És az ovi nem követelheti, hiszen nincs törvényben előìrva. A gyakorlatot persze tudom,hogy màs. Sajnos.


Amúgy erről van szó:


Gyermekgondozási segély (GYES) méltányossági alapon történő engedélyezése:

A Magyar Államkincstár vezetője méltányossági jogkörben eljárva, gyermekgondozási segélyre való jogosultságot állapíthat meg a gyermeket nevelő személy számára,

ha a gyermek szülei a gyermek nevelésében három hónapnál hosszabb ideig akadályoztatva vannak.

Ha a gyermek, - betegsége miatt - napközbeni ellátását biztosító intézményben nem gondozható,

lehetőség van arra, hogy a gyermek általános iskolai tanulmányainak megkezdéséig megállapítsák, vagy meghosszabbítsák a GYES jogosultságot. Ez azonban legfeljebb a gyermek 8. életévének betöltéséig vehető igénybe.

A méltányossági kérelemhez csatolni kell - a fennálló októl függően:

a szülők nyilatkozatát a gyermeknevelésben való akadályoztatásukról

a fekvőbeteg-gyógyintézet gyermekgyógyász, vagy gyermekpszichiáter szakorvosának igazolását arról, hogy a gyermek napközbeni ellátást biztosító intézményben nem gondozható, nevelhető

2016. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

8, de ilyen ok.

De bekefáradtam, hogy itt segítsek. Itt 25 év szakmai tapasztalat, jogszabállyal alátámasztott válasz semmit nem ér, bezzeg a mindenegyben blog és társai, azok megbízhatóak. Nyilván én vagyok a hülye, a cikk alapján ezután a nem szobatisztának nem adom meg csp-t, indoklás meg a linked lesz.

2016. szept. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget,az az igazság,hogy az óvónő szerint is elég ok lenne az hogy nem szobatiszta meg ugye mivel nem beszél még nem tudja kifejezni magát és ez láthatóan kihat a gyerekre is mert olyankor ideges.és ő is félti hogy később ebből esetleg komolyabb gondok is lehetnek,amúgy el van szépen a gyerekek közt csak ő kicsit nehezebben kezelhető mint egy átlagos gyerek.ma beszélek vele aztán meglátjuk mire megyünk az egésszel.
2016. szept. 16. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!