Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kapok ha már nem dolgozok?

Mit kapok ha már nem dolgozok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, csak tervben van. Tudakolodok még csak.

Tudom szülés után 162 napig jár a tgyá-s (csed) de ha én a pl 7.honapban már nem tudok dolgozni akkor szülésig sima 50% táppénzt kapok? Mert az elég gyászos lenne :( az a yagiakkal nagyon tisztában akarunk lenni, mert ha nem fér bele a gyerek nem vállalunk! És eddig amiknek utána jártam gyászosan kevés amit kapnak a szülök egy baba születése után :(


2016. okt. 6. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolod, hogy mindenkinek ugyanannyi a bruttó bére? Honnan tudjuk, hogy te mennyit fogsz kapni, mikor se azt nem írtad le, hogy mennyi ideje dolgozol, se azt, hogy neked mennyi a bruttód.
2016. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem árt a legrosszabb verzióval számolni, hiszen akár már az elejétől táppénzre küldhetnek, ha probléma van.

Egyébként a gyerek nem marad örökre baba, egy idő után vissza lehet menni dolgozni...

2016. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Mióta dolgozol? Határozott vagy határozatlan a szerződésed? Mennyi a bruttó fizetésed?


Általánosságban a táppénz 60%, de azt nem tudhatod előre, hogy mikor kell menned, ha nagyon számítanak az anyagiak, kalkulálj a legrosszabbal, tehát a terhesség első heteitől. A 3. hónaptól veheted igénybe az adókedvezményt. A szülés után a csed es a gyed, mindkettő 70%, de a gyedből többet vonnak. Sok kalkulátor van erre, használd. A csed egyébként 168 nap.


Mi a harmadikat vállaltuk be nemrég, alaposan kiszámítva melyik évre mennyi összbevétel lesz. (Számítva azzal, hogy a kedvezményeket bármikor visszavonhatják.)


Anyagilag mindenképp megterhelő egy gyermek vállalása, ezzel számolni kell.

2016. okt. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

3-as,

ha nincs 2 éve, csak 50 % a táppénz.

Akkor is annyi, ha kórházba kerül terhesség alatt.


Egyébként, kérdező!

Ha megvan a jogosultsagod, akkor szülés előtt 28 nappal már igényelheted a csedet, így ha a 7.-ig birod, csak 1 hónap "gyászos" tp jár.

2016. okt. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsó!

Amit írtál, pont amiatt kérdeztem, mióta dolgozik, és épp azért írtam, hogy általánosságban...

Tudom, hogy nem mindig 60% a táppénz, de mivel semmilyen plusz infót nem írt, úgy gondoltam, kezdetben ez is elegendő. Ennyi erővel kötözködhetünk, hogy nem feltétlenül a jelenlegi havi bruttó bérétől függ a csed/gyed összege.

Minden általánosságban...

2016. okt. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Gyászos... Azért elég relatív, szerintem Magyarországon nagyon is sokat fordítanak az államkasszából a gyerekvállalás ösztönzésére.

Ahogy írták. Tételezzük fel, több mint két éve dolgozol megszakítás nélkül. Akkor, ha táppénzre kerülsz, a fizetésed 60%-át fogod kapni. Ha kórházba kerülsz, akkor 50%-ot a kórházi tartózkodásod idejére. A CSED és a GYED a fizetésed 70%-a, a GYED-et kapod a gyerek 2 éves koráig. Jár még a szülés után egyszeri anyasági támogatás, kb. 64eFt, és havonta 12.200 Ft családi pótlék.

És attól a hónaptól, amikor betöltöd a terhességed 91. napját, jár már neked a családi adóalap kedvezmény (10.000,- Ft havonta), amit a táppénzből, majd ha már megszületett a gyerek, a CSED-ből és a GYED-ből is érvényesíthetsz. Vagy ha össze vagytok házasodva, akkor a férjed is igényelheti már a magzati kedvezményt is, ha pedig nem vagytok házasok, akkor a gyerek születése után kezdheti ő igénybe venni.

2016. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jelenleg 150.000 Ft a bruttó jövedelmem és 4 éve dolgozok, abból fél év alkalmi bejelentett volt. Határozatlan a munkaszerződésem. Párom nettó keresete 200.000 Ft és van 100.000 Ft hitelünk.
2016. okt. 10. 10:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Sokak szerint nem gyászos a táppénz összege...hát nem tudom ti mennyit kerestek, de én ennyit és nekem sajnos rohadtul gyászos lesz bármelyik összeggel is számolok! De ahogy számolgatok, nem fogjuk ekkora keresettel bevállalni a babát. Nekünk sem és neki sem lenne jó, ha nélkülöznie kéne.
2016. okt. 10. 10:55
 9/9 anonim válasza:
nézz utána, mert lehet, hogy eleinte költséges, de viszont két gyerekre pl az adókedvezmény elég jó tud már lenni.
2016. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!