Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha külföldön dolgozok, de...

Ha külföldön dolgozok, de itthon fogok szülni, akkor kapok itthon tgyást és gyest?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak tervek vannak,viszont nem nagyon vagyok tisztába azzal,hogy ez,hogy működik.4èvet dolgoztam itthon,de sajnos csak meló-diákoskènt,ami ugye nem bejelentett munkahely.Aztán kimentem párommal külföldre dolgozni,ott egy 1 èves bejelentett munkaviszonyom van.Decemberbe jöttünk haza Jelenleg itthon dolgozok,február óta ès úgy nèz ki,nyár fele tudunk kimenni újra,úgy tervezzük ott eltöltünk 3-4 èvet,viszont nem biztos,hogy ott maradhatok szülèsi szabadságig.Akkor is kapok itthon támogatást?
2016. febr. 14. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

kicsit zavaros nekem a sztori, de szóval itthon akkor kaphatsz támogatást ha a szülés napján magyar bejelentett jogviszonyod van(munka v munkanélküli)és van igazolásod, hogy terhesgondozáson 4 szer részt vettél, vagy igzolásod arról, hogy tartósan kint voltál külföldön, ezért nincs meg a 4 pecsét.

szülés előtti 2 évben minden munkaviszonyodról legyen kilépő jövedelemigazolásod.

2016. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ausztriában lakok ha kell írj rám priviben.
2016. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha rendelkezel Magyarországi szabályok szerint bejegyzett cég(ek)nél két éven belül legalább 365 nap munkaviszonnyal, vagy ennek megfelelő 365 napos biztosítotti jogviszonnyal (amely során a magyar állam felé fizetted az egészségbiztosítási járulékokat) és a szülés napján magyarországi biztosítotti jogviszonyod van (magyarán fizeted a járulékokat a szülés napján - ide értve az álláskeresési járadékot is pl) akkor kaphatsz tgyást gyedet. Gyest alanyi jogon kaphatsz, mint magyar állampolgár, alapesetben a 2-3 éves kora között, ha az előbbi ellátások nem járnak, akkor már születésétől ez jár.
2016. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de ha kimész külföldre, pláne dolgozni, köteles vagy jelenteni...
2016. febr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na igen,ès pont ez-az amiről fogalmunk sem volt..amúgy is hirtelen jött a kinti munka,egyik napról a másikra szóltak,hogy akkor mehetünk.Aztán mindenki azt mondta,hogy ha felmondunk ès hazajövünk mèg 45 napig èrvènyes lesz a tb biztosításunk,aztán mikor ez lejárt bementünk az apeh-hoz,hogy a továbbiakban amíg nem tudunk itthon elhelyezkedni,küldjèk a csekket,hogy be tudjuk fizetni ès kb.hülyènek nèztek,hogy nincs ilyen,hogy 45 napig mèg èrvènyes hazajövetel után,plusz azt is ott tudtuk meg,hogy ha kimegyünk dolgozni,akkor az első haza jövetelünkkor ki kell jelentkeznünkbegy E104-es nevű papírral.Na de mi ezt nem tettük meg mivel nem tudtunk róla.Akkor most mi van?lehet ezt majd valahogy utólag igazolni,hogy mi kint dolgoztunk?mert akkor így most elvileg nem tudják,hogy mièrt nem fizettünk itthon tb-t egy èvig nem?
2016. febr. 15. 12:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy ennek mar 4 eve de nekem a baratnom kulfoldon dolgozott, itt lett terhes de 6 honaposan hazautazott es otthon szult. A kulfoldi gyest kapta otthon egy evig. Amikor lejart az egy ev kulfoldi gyese akkor megigenyelte a magyar gyest ami alanyi jogon jart. Akkoriban a lenyeg az volt, hogy nem kaphattad 2 helyrol. Lehet ez most mashogy van? Igy o egy evig amig jart az angol gyes azt kerte mert az sokkal tobb volt mint az otthoni. Mikor annak vegelett kerte a magyart. O viszont 3 evet dolgozott elotte itt kulfoldon. Magyarorszagon volt 7 ev munkaviszonya meg kulfold elott.
2016. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!