Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Folyamatosan megy a nyafogás,...

Folyamatosan megy a nyafogás, hoyg nem alszik el a gyerek de éjszaka mesét néz. Miért sértődik meg ha tanácsot kér?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom mindig nyafog, hogy fáradt mert a fél éves gyereke nem alszik el hajnali 2-3 előtt és hát mit csináljon.

Miután mondtam neki, hogy éjszaka ne ültesse le a tv elé a gyereket mert attól nem fog elaludni... Hanem csend és sötét legyen.

ezek után megsértődött.



2015. dec. 17. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Fél éves gyerek éjszaka mesét néz? No comment...
2015. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem egyedüli eset az övé,hogy a gyereke nem alszik el..ismerösömnek január végén lesz a kislányuk 1 éves, ő is rossz alvó,mégsem néz tv-t (bár tv-jük nincs)laptopon mesét!!
2015. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Na én már azon kiakadtam, hogy fél éves gyerek minek néz tv-t.

Egyébként ez a jellemző. Én inkább ne adok tanácsot. Mert tényleg nem vevő senki sem rá.

2015. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Annyira rühellem a sértődős embereket, akkor mi a francért nyafog, ha nem fogad el tanácsot.... Fél éves gyereknek semmi keresnivalója a tévé előtt.

Ha normális anya lenne, tudná, hogy egy ekkora gyereknek a legnagyobb biztonságot és nyugalmat a megfelelő és rugalmas napirend adja. Ha erre képtelen, akkor forduljon szakemberhez. Nekem 2 gyerekem van, de mindig úgy alakítom a napjukat, hogy este 8-ra teljesen lefáradnak, nincs cirkusz a lefekvéskor. Nem nagy durranás ezt így kialakítani és hozzászoktatni a gyerekeket, közel azonos időben: reggeli-ebéd-uzsonna-vacsora, a kicsiknek ebéd után alvás. Persze hogy melós, de 1-2 hét alatt átállnak a gyerekek, ezerszer melósabb évekig éjszakázni velük.

2015. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%
na nálunk is ez volt, sógorom felesége hisztizett, hogy mi lesz ha a gyerek elkezd kúszni, mire mondtam arra van a járóka tegye bele, megszokja és akkor nem lesz olyan mozgékony, persze jött a hiszti, meg a hogy képzelem, hogy bezárnám az ő gyerekét egy ilyen izébe. Na azóta is ide-oda szaladgál a kis krambó és nem bír vele. aztán jött a miért akar mindig a nyakamojn lógni a gyerek kérdés, mire közöltem vele 2ha nem venné fel minden alkalommal amikor kinyújtja a kezét és nem kísérnék a gyereket mindenhová akkor megtanulna egyedül játszani" most már sír ha leteszik. Persze erre is jött a sértődés/hiszti és a szokásos lemez "én nem tudhatom mert még nem szültem".
2015. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
ja a kedvencem nincs elég pénzünk szöveg. Persze mondtam ha nem csak Ikeás bútort és a legnagyobb márkás gyerekjátékokat vennék és nem vedelnék a sört(plusz bécs és egy kis wellness) akkor talán lenne pénzük, legutóbb vettek az alig félévesnek egy ferrari cipőt, aztán csodálkoznak hogy nincs pénz,de ha megmondják a véleményt az emberek körülöttük akkor mindenki hülye csak ők nem.
2015. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk a járóka kérdésben igaza van a sógórnődnek. Teljesen felesleges ketrecbe zárni a babát, máshogy is meg lehet ezt oldani.
2015. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
az nem ketrec,de igenis az anyának takarítani kell, főzni, ne adj isten otthon végezhető munkája van mert kevés a pénz és bevett szokás a járóka, bedobsz pár játékot és elvan magában a gyerek, közben melletted van, csak nem kell utána szaladni, hogy ne nyúlkáljon a konnektorba.
2015. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
3,5 éves fiam van, köszi tudom mi a járóka. Ketrec, amivel a mozgásfejlődést akadályozod. Néha néha mèg elmegy, de nem álló nap. Mindent meg tudtam csinálni a fiam mellett, úgy hogy 1 percet nem töltött járókában.
2015. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
jó te a minta anya vagy,de ő egy más eset, mindegy a gyerek mit csinál megtapsolja érte, akkor is ha századszorra csinálja(ezért már bármit tesz ott áll és várja a tapsot) nem szabad mellette hangosan nevetni, mert csak(emiatt minden hangos zajtól fél) náluk a mozgás azzal le van tudva hogy beültetik a tv elé és 100-ra lejátsszák neki a Bogyó és babócát.Nem merte homokozóba rakni és a neten nézte meg mikortól szabad, pedig már elég nagy volt hozzá. Mindent neten néz meg és mindegy mi van annak hisz. Akkor is a nappali szőnyegén teszi tisztába a gyereket ha ott eszünk. Bármikről mesélünk a szülőknek közbe vág és egy gyerek témát vesz elő, hogy ráfigyeljenek(én már rá hagyom legyen ezzel boldog) és ha a gyerek kicsit is hisztizik vagy csak simán a papa felé megy akkor magas hangon vijjogva ezt mondja "tudod mikor fogok én veled legközelebb foglalkozni és tisztába tenni" és felrohan a lépcsőn, volt hogy pelenkacsere közben tette ezt, szóval ő szerintem depressziós,de ezen úgyse lehet segíteni.
2015. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!