Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A diákmunka nem számít bele a...

A diákmunka nem számít bele a GYED-be, jól tudom?

Figyelt kérdés
Diákmunkán vagyok január óta, ez nemrég szűnt meg, államvizsgáztam és megszűnt a tanulói jogviszonyom. Az oké, hogy a diákumnka nem számít bele a GYED-ba (mindenhol ezt olvastam), de akkor a tanulói jogviszony, ami ugye élt a diákmunka alatt, akkor az beleszámít nem? Köszönöm előre is a válaszokat!

#terhesség #GYED #bababvárás
2016. nov. 3. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyetemista gyedet fogsz kapni, ha a baba szuletese es a diplomazas kozott nem telt le egy ev. :)
2016. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem biztos, hogy megszületik egy éven belül, lehet, hogy éppen kicsúszik.
2016. nov. 3. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kicsúszik,akkor csak gyes+családi fog járni,illetve ha az apukának van munkahelye,akkor igénybe vehetitek a családi adókedvezményt.Valamint ha rendszeresen jársz terhesgondozásra,akkor jár az egyszeri anyaságo támogatás is.
2016. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia 2. válaszoló. A kérdésemre a választ sajnos nem kaptam meg. Novembertől rendes munkaviszonyom lesz, tehát a szülésig még fogok dolgozni, ami ugye beleszámít a gyed-be + 180 nap a felsőoktatásból. A kérdésem, hogy ha a diákmunka nem számít bele, akkor az a hallgatói jogviszony, ami a diákmunka alatt aktív volt, akkor azt beleszámolják e, mint a 180 nap egy része?
2016. nov. 3. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs diákmunka, ilyen munkajogi és tb kategória sem létezik.

Diák dolgozhat iskolaszövetkezetben, munkaviszonyban, megbízással... A járulékfizetés a jogviszonytól függ, a járulékfizetés pedig megalapozza a pénzbeli ellátásra való jogosultságot.

Ha egy diák munkaviszonyban dolgozik, akkor a járulékalapja után jogosult csedet, gyedet igényelni. Iskolaszövetkezetben nem, megbízás pedig lehet ez is, az is...

2016. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! (bár sajnos ez sem a fő kérdésemre irányult!)
2016. nov. 3. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:

De, a fő kérdésedre irányult, ugyanis amíg nem mondod meg, milyen jogviszonyban dolgoztál diákként, nem lehet megmondani, beleszámít-e, mert a kérdésed ez.

Ráadásul le is írtam a választ, munkaviszonyban igen, iskolaszövetkezetben nem, megbízás meg vagy-vagy.

Ha a suli két évnél hosszabb volt, akkor 180 nap beszámítható belőle biztosítási időként.

2016. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Iskolaszövetkezeten keresztül dolgoztam!
2016. nov. 4. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!