Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményt...

A családi adókedvezményt ilyenkor újra kell igényelni?

Figyelt kérdés
Tavaly júliusban betöltöttem várandósságom 91. napját, így megigényeltem a családi adókedvezményt a magzatra Februárban született gyermekem. Ma kaptam a MÁK-tól levelet, hogy márciusban már nem járt a magzatra a kedvezmény (ezt értem, hiszen a baba megszületett) és ha igénybe szeretném venni az eltartott gyermekre, akkor intézkedjek ez ügyben. Nyilván igénybe szeretném venni, hiszen jár. A kérdésem az volna, hogy ez esetben akkor újra ki kell töltenem a nyomtatványt?
2016. nov. 17. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megszületett, akkor kellett volna változásbejelentést tenni, hogy a magzat adókedvezményed gyermek után járóvá változott. Ez két külön jogcím ugyanis. A munkahelyed szólhatott volna igazán.
2016. nov. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

nem újra. te a magzati adókedvezményt vetted igénybe, de amikor megszületett, akkor annak vége volt értelem szerűen.

onnantól, hogy megszületik családi adókedvezményt lehet kérni, ez nem ugyanaz mint a magzati, pl. ezt élettárs (az apa) is igénybe veheti :) tehát neked ezt meg kell igényelnd :)

2016. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 18. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!