Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan, aki csed vagy...

Van itt olyan, aki csed vagy gyed alatt, esetleg szülés előtt költözött ki Németországba?

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én a terhesség alatt mondtam fel Magyarországon és a terhesgondozáson

már Németországban vettem részt és itt is szültem. Még terhes voltam mikor a német párommol itt kint összeházasodtunk. Az Elterngeld-hez le kellett fordíttatnom a szülés előtti utolsó 12 havi magyarországi jövedelem igazolást (a részletes hóvégi elszámolásról szóló igazolást) és ez alapján számolták ki,hogy havonta mennyi Elterngeld-re vagyok jogosult amit aztán 12 hónapon keresztül utalnak. A Kindergeld egyszerűbb volt. Mindkettőt a gyerek születése után kell/lehet intézni.

Németországban nem volt munkaviszonyom.

Amennyiben Magyarországon már kapsz bármilyen gyest stb de közben más EU-s országba költözöl akkor én úgy tudom, hogy Magyarországon be kell jelenteneddig ezt és utána pedig a magyar helyett kint Németországbán megigényelni a német Elterneldet/Kindergeldet.

2016. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!