Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nehéz fizikai munka esetén...

Nehéz fizikai munka esetén mikor tanácsos táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok lusta, nem otthon akarom lógatni a lábam. Még terhes sem vagyok. Elméleti a kérdés. Szóval olyan munkahelyen ahol 20 kg körüli ládákat kell emelgetni hány hónapig tanácsos dolgozni? De nem is ez a legnagyobb probléma, hanem hogy teljesítmény alapú a fizetés, amit csak egész napos folyamatos gyors munkával lehet teljesíteni. Tehát ha valaki hányni, pisilni rohangál, vagy csak nem érzi jól magát nem lesz meg a norma. Ez ugye jócskán csökkenti a fizetést. Amiből majd a CSED-et, GYED-et számolják. Ez a dilemmám. Mit csináljak, talán érdemes lenne munkahelyet váltanom? Amúgy egész jó itt a fizetés, de csak ha 3 szombatot megy az ember, de terhesen gondolom az is megeröltető. Lécci normális válaszokat. Ne ilyen táppénzcsalós beszólásokat írjatok.
2016. dec. 17. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Elméletileg az az első ilyenkor, hogy a munkáltatónak biztosítania kéne olyan munkát amit végezhetsz terhesen. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor pénzben te jársz jól, mert akkor 100% tpre vesznek. (Én így tudom) a másik,elméletileg nem lennél kifejezetten veszélyeztetve, mert a tested már megszokta ezeknek a súlyoknak az emelését,a tempót, rohangást. Nálunk is kellett emelni bőven, viszont mikor én mondtam a nődokinak hogy mi tartozik a melóhoz azonnal írt egy papírt, hogy nem ajánlott a fizika munka. Én kaptam könnyített munkát.
2016. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem terhesen a legelejétől kezdve nem ajánlott a nehéz fizikai munka, mert az első trimeszterben ágyazódik be rendesen a gyerek. A második trimesztertől már kisebb az esélye, hogy az emelgetéstől baj legyen, de ilyenkor sem ajánlott 20 kg-t emelgetni.
2016. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kaptam könnyített munkát. 2 hétig viszont táppénzen voltam, amíg az orvos megállapította a terhességet, a lelettel mehettem az üzemorvoshoz és a vezető intézte a könnyített munkát.
2016. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem a terhesseg megallapitasanal kiirt az orvosom.

Allando ejjeles penztaros voltam,plusz sorfeltolto(zsugor liszt,cukor,olaj fel polctetore,vagy onnan le)

Mellette sutottem,ujsagoztam,kenyereztem(a kenyeres ladak sem epp konyuek)

Szoval volt munkam rendesen.egesz ejjel volt 5perc szunetem...

Szoval az orvosom az azonnali tp t javasolta.(jo,kozrejatszott az elso ket csaszarom.de ha azok nem lettek volna is tp lett volna)

Eleve terhesen nem dolgozhatsz ejjel(ha jol tudom)nappali muszakot meg nem tudtam vallalni a nagyok miatt.

Nekem pont jo volt igy.a munkaltatom se szolt egy rossz szot se.termeszetesnek vettek,hogy tp re megyek.

En is ugy tudom,hogy konnyitett munkat kell biztositaniuk,vagy tp.

2016. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1, 100% tp foglalkozási betegség és üzemi baleset esetén jár. A terhesség nem ez a kategória.


Kérdező, ha a munkakörödet nem tudod ellátni az egyébként egészséges terhességgel, a fogl eü orvos javaslatára másik munkakörbe kell helyezni. Ha ilyen nincs a képzettségednek megfelelő, akkor az alapbéredet kapod egészen addig, amíg egyébként keresőképes vagy, tehát tudnál munkát végezni.

Amennyiben közben keresőképtelenné válsz, már tp jár majd.

2016. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!