Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES után mire vagyok jogosult?

GYES után mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Nyár elején lejár a GYES, dolgozni viszont csak szeptembertől tudnék mert addig itthon vagyok a kicsivel míg az ovi meg nem kezdődik. Munkaügyibe ha bejelentkezek kaphatok aktív korúak ellátását, vagy ahhoz kell 1 év együttműködés előtte? Azt tudom hogy tb-t fizetnem kell a 45 nap lejárta után.
2016. dec. 26. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Kaphatsz aktív korúak ellátását, ha a család havi jövedelme alapján jogosult vagy rá - ha igen, a tb-t sem kell fizetned. Vagy az állam átvállalja a tb-det - egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság - ez szintén jövedelemfüggő. A járási hivatalban tudsz érdeklődni ezekről.
2016. dec. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 26. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Aktív korúak ellátását úgy tudom 3 hónap munkanélküli státusz után adnak.
2016. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 hónap munkanélüli után kaphatsz csak aktív korúakat.

bölcsibe viszont beadhatod már most és akkor tudsz dolgozni

2016. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kétszer beszokatni és jelenleg munkahely sincs ahová visszamehetnék. Anélkül pedig itt nem veszik fel bölcsibe, de még ha lenne munka is nehéz lenne találni olyan bölcsit ahol van még hely. Várólisták vannak.
2016. dec. 27. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez van. Szeptemberig semmit se fogsz kapni.
2016. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!