Bari87 kérdése:

Lehet tiltani csed-ből?

Figyelt kérdés
A bankszámlánál nem én vagyok a főbirtokos ugy tehetnek inkaszot?
2017. jan. 4. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha a számlán inkasszö van akkor ugye bármilyen pénz jön rá azt viszi. A bank ezt nem nézi, mert ez automatikusan megy. Vagyis ha a számlára fel van rögzítve inkasszó akkor jóváírások fogadásakor automatikusan fordítja át. Kérd a csedet másik számlára vagy postára.

Miért inkasszózzák a főszámlát.

2017. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké értem de a bankszámlánál nem én vagyok főbirtokos akkor is tehetnek inkaszót?
2017. jan. 4. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
A tartozasokat kellene kifizetni.
2017. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha a te tartozásodról van szó, akkor igen, csedből vonhatnak tartozást.indegy hogy kéred postán vagy banszámlán, előbb itóbb ra lesz terhelve. Csak minél jobban elhúzódik, annál többet perkálhatsz majd, mert növekdzik az eljárási dojakkal.
2017. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy 1 is írta, teljesen mindegy, kinek milyen pénzze érkezik a számlára. Az inkasszó mindent visz.

Kérd postán. Kicsit később megy, de az kp, és nem viszi el senki.

2017. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy ahogy kiveszem pont az ő tartozásáról van szó.
2017. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha te is tulajdonos vagy, akkor tehetnek rá.

Ha csak rendelkező vagy csak kártyád van, akkor nem.

2017. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szedjük szét.

CSedből csak jogalap nélkül felvett ellátás és gyermektartás tiltható. Tiltani a kifizetőnél tiltanak, tehát eleve ennyivel kevesebbet utalnak.

Inkasszó esetén a mentes összeg személyesen felvehető, a többi pénz jogcímtől függetlenül vihető. HA nem vagy számlatulajdonos, a végrehajtó nem is hoz téged kapcsolatba ezzel a számlával, tehát nem tud inkasszózni a te tartozásod esetén.

2017. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!