Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű munkaviszony...

Határozott idejű munkaviszony esetén jár a csed, gyed stb?

Figyelt kérdés
Ha szülés előtt lejár a szerződés akkor gondolom nem jár semmi. És terhesen már biztos nem hosszabbítanak. Akkor ez igazából egy kiskapu a munkáltatónak? Folyamatos több éves munkaviszonyról van szó. De papíron mindig csak egy éves szerződéssel.
2017. jan. 2. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószìnűleg ezért hosszabbítgatnak évente. Ha pont úgy jön ki hogy a szüléskor még beleesel az egy évbe vagy úgy jön ki hogy azalatt még meg tudod igényelni a csedet, vagy munkanélküliről igényelni akkor járhat minden de necces kiszámolni főleg hogy nem tudod mennyi idő kell hogy terhes legyél. Ha van lehetőséged én keresnék egy rendes határozatlan idős munkaviszonyt, kicsit lehúznék ott mielőtt belevágnék a babaprojektbe. Enélkül csak a reménykedes segit hogy úgy jöjjenek ki a dátumok hogy járjon minden.
2017. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A csed/gyed feltétele, hogy az igénylő a szülés napján Tbj. 5§ szerinti biztosított legyen.


Az ellátás alapja minden esetben az ezen jogviszonyában elért kereset. (Egy kivétel van, csed-re jogogosult lehet az is, akinek megszűnt a jogviszonya, feltéve, hogy a megszűnést követő 42 napon belül megszül.

Hány hetes terhes vagy? Mikorra vagy kiírva? Mikor jár le a határozott munkaszerződésed?

2017. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még terhes. Csak tervezgetjük. De így hogy? :(
2017. jan. 2. 21:16
 4/7 A kérdező kommentje:
A munkaszerződés minden év dec. 31-én lejár. Mindegy melyik évet nézzük.
2017. jan. 2. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a kezedben lesz a munkaszerződés erre az évre, akkor mehet a projekt,és akkor még ebben az évben szülsz, és ugyanúgy kapni fogod az ellátásokat.
2017. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen én is számolgattam, jan.febr.márciusban kell "összehozni". ;) Csak azért nem szép dolog ez na.
2017. jan. 2. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:

:D Ugyan már!


A munkáltatódat se fogja érdekelni, amikor megszünteti a munkaviszonyod :)


Írj majd, és húzzatok bele :)

2017. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!