Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg lehetek egyszerre...

Tényleg lehetek egyszerre GYET-en és CSED-en?

Figyelt kérdés

A munkaügyis szerint igen, mert hogy ez a GYED Extra lényege, de nekem ez furcsa, én azt hittem csak GYES és GYED van egyszerre.

Negyedik gyerekünk született, eddig GYETen voltam, most igényelném a CSEDet (majd később a GYEDet)



2017. jan. 4. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nem

2017. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a szülők egyidejűleg több gyermek után lennének jogosultak a gyermekgondozási támogatás egyik vagy mindkét formájára, úgy a támogatást csak egy jogcímen, és csak az egyik szülő részére lehet megállapítani.
2017. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egyszerre,hiszen a gyet a legkisebb gyerek 3 éves korànak betöltésétől jàr,akkor meg màr se gyed se csed nem jàr.
2017. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam.

De most kiben bízzon az ember, ez a munkaügyis?... :(


És GYES-en lehetek a CSED mellett vagy csak majd a GYED és a GYES mehet egyszerre?

2017. jan. 4. 14:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyesen lehetsz egyszerre a cseddel.
2017. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor le kell mondanom a GYET-et és igényelni a GYES-t a CSED igénylés napjától, ugye?

Ezt lehet visszamenőleg is remélem, különben vissza kell fizetnem a GYET-et?

Az összeg úgyis megegyezik és ugyanonnan jön, nem?

2017. jan. 4. 14:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a gyerekek?

Ha most gyeten vagy, akkor gondolom nem vagy jogosult gyesre, ha csedre igen.

2017. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez nekem sem tiszta. Hiszen gyet 3 év felett jàr,azaz màr gyest sem kapsz a gyerekre. Hiszen azt pótolja a gyet.

Azaz a legkisebbre jàr a csed és ki utàn kérnél gyest?

2017. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyes-en és Csed-en lehetsz egyszerre, de ahhoz kell egy olyan gyerek is, aki után gyesre jogosult vagy. Ha most születik a legkisebb, rá igényled a csed-et, a többiek meg már mind értelemszerűen elmúltak 3 évesek (azért kaphattál gyet-et), szóval a te esetedben ez nem játszik. Csak csedet, majd gyedet kaphatsz.
2017. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt nem írtam, van két tartósan beteg gyerekem, a kisebb 10 éves koráig jogosult vagyok GYESre.

Most 4,5 fél éves.

Ha jól emlékszem, azért választottuk a GYET-et, mert azz

2017. jan. 4. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!