Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nincs TB-m, igy hogy szulok majd?

Nincs TB-m, igy hogy szulok majd?

Figyelt kérdés

Csaszarom lesz, de tb tartozasom van es nem is fizetek mèg TB-t . Par hete koltoztunk haza.

29hetes vagyok.

Es nem fizettem itthon TB-t. En bolond nem jelentkeztem ki, hogy nemetorszagban dolgozom. Ott meg nem kaptam nyomtatvanyt amivel bizonyithatom h fizettem Tb-t. Nyaron kapom meg azt a papírt.

Îgy drága lesz a szülès? Vagy ilyenkor mivan?

Mivel igy munkaviszonyom sincs gondolom gyest es csaladit sem kapok!

Remelem nagyjabol èrthetően írtam le a törtènetet. Fèlreèrtès ne essèk, van sporolt penzunk. Igy tudtunk hazakoltozni. De egyszerre nem tudjuk kifizetni a tartozast mert nagy osszeg ès kell legyen tartalèk!


2017. jan. 10. 13:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%

Igen a szülést ki fogják számlázni úgyhogy mindenképp jobban jársz ha még előtte befizeted a tartozásod.

Menj be az OEP-hez és beszéld meg velük személyesen, hogy mit tudsz tenni. Elengedik-e a tartozást, ha igazolod h külföldön tartoztál.

Illetve nem értem mért csak nyáron kapnád meg Németországból a papírt, azt sürgesd meg, írj nekik stb.

Gyest és családit fogsz kapni.

2017. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
38%
Menj be a NAV-hoz.Ott kérhetsz részletfizetést az elmaradásra,és kapsz csekket,amin ezentúl havonta tudod magad után fizetni.Így biztosítva leszel.Viszont úgy tudom,hogy egyszerre csak egy országban engedélyezett a biztosítás,így Németországban ki kell jelentkezned.Ha nem rendezed,akkor is szülhetsz itt,csak ki kell fizetned a szülést,és az elmaradást is be fogják hajtani.
2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%

Ha itt fogtok elni, GYES-t es csaladi potlekot fogsz kapni.

A tartozast viszont fizessetek ki.

2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Eddig a 10% át fizettük ki! Igyekszunk, februarban Jon a kovetkezo csekk. De nem lesz letudva mire megyek szulnI.:(

37hetesen es 6naposan megyek be császárra! :(

Meg havonta fizetek februar elejetol 7000-et

2017. jan. 10. 13:52
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem ugy van már Magyarországon, hogy minden magyar nő ingyen szül? Vagy ez îgy van , ha van TB? :)
2017. jan. 10. 13:54
 6/28 A kérdező kommentje:
1# szemelyesen lehet intezni a papirt , amiert szules utan megyunk ki. Fekszek, veszelyeztetett terhes vagyok.
2017. jan. 10. 13:56
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Fizesd most magad után havonta a TB-t akkor a szülésnél nem lesz gond elvileg. A tartozásra kérj részletfizetést. Én 1,5 éve szültem, még fizetem a részleteit a TB tartozásnak és a terhesség elejétől kezdve fizettem magam után a TB-t így nem volt semmi gond szüléskor (császár lett végül). GYES-t és családit kapsz így is.
2017. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

"Meg havonta fizetek februar elejetol 7000-et"


Lehet, nem jól értelmezem, de szerintem ezzel leszel biztosított, amikor szülsz. Vagy nem arról van szó, hogy magad után fizeted a járulékot?

2017. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
Azért van ingyen.Mert fizetve van a TB.
2017. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

nem, már elég rég nincs az, hogy ki kell fizetned az orvosi ellátást ha nincs tb-d. a mostani szabályzat az, hogy sürgősségi esetben ellátnak és majd a tartozásodról szóló csekket küldi ki a nav :)

viszont ezt is el tudod kerülni ha elkezded fizetni.


gyesre és csp-re jogosult leszel alanyi jogon ha van lakcímkártyád

2017. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!