Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha otthonszulésnél nincs...

Ha otthonszulésnél nincs jelen szulész/bába és 8 napon belul a szulok bejelentik a gyermek szuletését foglalkoznak -e azzal, hogy nem volt ott szakember, kapnak -e bármilyen nemu birságot vagy ehhez hasonlót?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Milyen felelőtlen az, aki otthon szül és még bábát sem hív?

A háború előtti időkben szültek otthon az asszonyok, de ők is elhívták a bábát.

Ki vizsgálja meg a babát, hogy egészséges-e? Ki vizsgálja meg, hogy a méhlepény eltávozott-e? Ki varrja össze a gátat, ha az berepedt?

Ilyen felelőtlen nem lehet senki.

2014. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, de jó lenne, ha orvoshoz vinnéd az újszülöttet és megnéznék. Ebből nem lesz gond, ha tudják mi az orvosi titoktartás. De mindig jelenteni szokták, csak éppenséggel nem szabályozható törvénnyel a szülés maga, mindig lehet spontán szülésnek nevezni.
2014. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elso: Mibol gondolod, hogy egyáltalán a saját ugyemrol van szó? Nem véleményt kértem, hanem választ.

Második: Koszi, zold kéz.:)

2014. szept. 27. 18:37
 4/4 anonim válasza:
Én majdnem 1 éves korában jelentettem be és nem lett semmi se, csak néztek nagy szemekkel meg kijött a védőnő s hordani kellett injekciókra. De mivel mindent rendbe találtak nálunk csak csodalkoztak ennyi.
2014. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!