Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű szerződésem...

Határozott idejű szerződésem van, eddig két hónapot voltam bejelentve. Gyed?

Figyelt kérdés
Elég nehéz fizikai munkát végzek vendéglátásban. Ha 3-4 hónap ledolgozott munkaidő után teherbe esnék, és a szerződés ideje alatt még megszülnék, járna gyed. Viszont nemtudom, ha a vége felé táppénzre kellene mennem, kapnék gyedet? Szüléskor, ha úgy jönne össze, 14 hónapot dolgoztam volna. Beleszámít a táppénz az időbe?
2017. jan. 12. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Beleszámít a táppénz, de annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál. Ha fenyegető vetélés miatt táppénzre kerülsz az elején bhatod a csedet, gyedet, ha ennyire kicentized.
2017. jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bele.
2017. jan. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, igy kapnál. De igaza van az első válaszolónak. Érdemes lenne legalább fél év után belevágni, mert nem lehet tudni, lehet hamarább tp-re kell menned.
2017. jan. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Milyen nehéz fizikai munka van vendéglátásban, amit egy egészséges kismama nem végezhet?


A táppénz is ugyanúgy biztosítási idő, csak az összeg kiszámításánál nem veszik Figyelembe. Időben igen.

2017. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
4-es,mondjuk a rekeszes italok pakolása,vagy ha étterem,akkor a kajához hozzávalók,szintén nem egyesével pakolva?Látszik sosem dolgoztál vendéglátásban,de az a szomorú,hogy én sem,mégis tudom,hogy nemcsak annyiból áll,hogy kiszambázol a vendéghez,hogy mit kér.Szégyelld magad!
2017. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A nehéz fizikai munka annyi, hogy egész nap emelgetek( áruátvétel, egyik helyiségből a másikba hordom a nyersanyagot, húsokat rendezek amik kb 30kg-os ládában vannak, rántás kikeverve durván bruttó 20kg, ezt ugye egyedül emelem, készételek kihordása 50 l/badella, stb) Mosogatás, edények rendezése, 35kg-os krumplis zsák emelgetése mert a koptatógép jó 120 cm magas... A lényeg, nemtudom kismamaként kellene e, meddig kellene csinálni. Viszont 1 év után csak rövid határidejű szerződésm lesz, 3 hónapos és 6 hónapos.
2017. jan. 12. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, szakács szakmával, pultos-felszolgálóként dolgoztam mindig...

Terhesen 37. hétig. Rekeszeket nem kellett pakolnom, mert a kollégák megcsinálták, így könnyen töltöttem hűtőt.

Amikor étteremben voltam felszolgáló, és kolléganőm volt terhes, szintén majdnem szüléig maradt. Szóval van egy kis fogalmam a dolgokról.


Kérdező: A kézilány munkakör valóban a legnehezebb. De ha ekkora mennyiségek vannak, akkor biztos nem egyedül vagy. Eloszthatnátok, hogy te a nem emelgetős részét csinálod. Vagy segítsenek, amikor cipelni kell. Emberből vannak a kollégáid is. Ha látják, hogy dolgozni akarsz, csak "kíméletesen", segíteni fognak.

Viszont jobb lenne az 1 éven belül teherbe esned, és szülnöd, mert így nem fognak hosszabbítani.

Bár még akkor is tudsz sakkozni az álláskeresésivel, hogy kapj csedet gyedet.

2017. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!