Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Pont pár nappal csúszok ki a...

Pont pár nappal csúszok ki a 2 évből a második babával, így is kaphatok majd CSED-et és GYED-et?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2015.aug végén született, és akkor a csedet augusztus 1től vettem igénybe. Most a második baba szintúgy augusztus végére/szept elejére van kiírva, így pont kicsit kicsúszunk a két évből. Fog járni így is a támogatás?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 13. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van munkaviszonyod szüléskor,akkor a kicsire kapod a csed-et,majd a gyed-et,a nagyra meg 2 éves korától a gyes-t,
2017. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miféle 2 évről beszélsz?
2017. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sem ezt a 2 éves dolgot...

Ha megvan még a munkahelyed, akkor járni fog csed, gyed.

2017. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát mert én eddig úgy tudtam, hogy ha 2 éven belül megszületik a második baba, akkor ugyanannyi támogatás jár utána is, azt nem tudom hogy ha így kicsúszok akkor mi lesz :)
2017. jan. 14. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Rosszul tudtad. Ilyen sose volt, még a kedvezményszabály előtt sem.
2017. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat kérdező.

Van valóban egy kedvezmény szabály,de az az mondja ki,ha az első gyermek szülstése után 4 éven belül megszületik a második,de az új béred miatt kevesebb lenne a csed/gyed mint az előző gyermeknél,akkor az előző gyermeknél megállapított összeget kapnád ismét.Viszont ha jól értelmezem,neked nincs már munkahelyed.Így csak gyes fog járni a kicsire.

2017. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tényleg nagy fogalomzavarban vagy.

eleve a csed és a gyed nem támogatás, hanem cecsemő/gyermek gondozási díj, támogatás a családi pótlék.


a gyed letelte után 2 évig él a kedvezményszabályy, de persze csak ha megvan még a munkahelyed. neked megvan? akkor bármikor szülsz, lehet akár 20 év is a gyerekeid között, újra kaphatsz gyedet és csedet, aki ugye a fizetés pótló juttatás. ha meg nincs munkahelyed akkor nincs mit pótolni, akkor nem járnak ezek.

2017. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát valóban sose értettem ezekhez :D Még nem mentem vissza dolgozni, és nem is terveztem, de amíg a GYEDet utalják addig úgymond fennáll a munkaviszonyom nem? és akkor arra az egy hónapra kéne visszamennem dolgozni, vagy akár táppénzre, az úgy vajon megoldható lenne?
2017. jan. 14. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

munkaviszonyod addig van míg meg nem szűnik. egyébként 3 évig lehet otthon maradni, gyed után még jár egy évig a gyes, azalatt is védett vagy ha nem mész vissza.

tehát te 2 dolog közül választhatsz majd:

-megigényeled a csedet a szülés várható ideje előtt 28 nappal

szülés napjától megigényled a csedet

teljesen független a nagytól, rá a gyest kell majd megigényelned 2 éves korától.


tp-re akkor tudsz menni ha megszakítod a fizetés nélküli szabadságodat, mondjuk kiveszed a szabadságaidat, utána elmehetsz tp-re ha az orvos kiír, közben meg a gyed extra miatt ugyanúgy kaphatod a gyedet a gyereked után

2017. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ utolsó, valóban igy van mar megtudakoltam a munkahelyen (csak jelenleg más országban vagyok igy nem volt olyan gyors a folyamat) :)
2017. márc. 15. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!