Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem jól számolták ki a tgyás-t...

Nem jól számolták ki a tgyás-t, gyed- et? Valaki emlékszik még rá hogy 2014- ben volt kedvezmény szabály? Tudok még ilyenkor intézni vmit vagy az a pénz elúszott?

Figyelt kérdés
2012. Októberben született a kislányom. 2014 szeptemberben a kisfiam. Nem ugyan annyinak kellett volna lenni a tgyás- nak, gyed- nek, mint a kislányommal? Gondolhatjátok jókor agyalok rajta, de akkor rákérdeztem miért kaptam 20000- el kevesebbet és azt mondták hogy a szerződés szerinti béremből számoltak. Jól volt ez így? Ha mégsem akkor tudok vmit intézni? Azért nem kevés pénzről van szó.
2017. jan. 23. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem akkor még nem volt.
2017. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utána néztem, 2015. Júli 1-től él a kedvezményszabály, szóval jól számoltak neked.
2017. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged. :-)
2017. jan. 23. 21:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedvezményszabály volt. A gyedeset meg is találtam kinyomtatva a dolgaim között (tp-re is ez vonatkozott), így gondolom a tgyás is ez volt.:

A megfogalmazás úgy volt, hogy "Ha az igénylőnek a gyed jogosultság kezdőnapját megelőző évben, illetve közvetlenül azt megelőzően, azért nincs a gyedre jogosultság kezdő napján fennálló jogviszonyában 180 napi jovedelme, mert tp-ben, tgyásban, gyedben részesült, a gyed összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembe vételével kell megállapítani, feltéve, hogy az kedvezőbb, mint a minimálbér...."

A kérdés még, hogy voltál-e szabin, tp-n, mielőtt elkezdted a tgyást, majd a gyedet, mert az is számított akkor, mert az szintén a későbbi alapot megbolygatta.

Nekem anno a tb tanácsadó javasolta azt, hogy 10 nap szabi és csak utána tp, majd tgyás, gyed, mert így az előzőnél magasabb alapot tudtunk elérni (akkor a tényleges jövedelem számításánál már pár napot is figyelembe vettek). Az nekem is kb 15-20ezer/ hó jelentett. De ha még az előző maradt is volna, akkor is jó lett volna, viszont ha nekem is a szerződés szerinti bérem vették volna alapul, akkor még 15 ezret "bukok". A lényeg amit ki akartam hozni, hogy mivel előtte nem sokkal változtak a szabályok (én is 2014 szeptemberben szültem), nekem is abból akartak számolni, nekem kb 3 hónap volt mire helyretettük a dolgokat (munkahelyem kifizetőhely az volt az első kör, majd OEP, majd a gazdasági minisztérium - mivel mindenki máshogy értelmezte a tv-t tőlük kellett egy leírat az értelmezéshez, így végül visszamenőleg megkaptam).

2017. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húha utolsó. Akkor elvileg jó sokat buktam.Nem voltam szabin meg táppénzen sem. GYED EN voltam a nagyobbikkal. És én tudok ezzel még vmit kezdeni? Vagy tanuló pénz volt?
2017. jan. 26. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!