Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szültem egy gyereket és...

Ha szültem egy gyereket és GYED-en leszek 2 év múlva ujra szülnék a GYED után mit kell tennem? Mehetek táppénzre ujra hogy több pénzt kapjak mint a GYES?

Figyelt kérdés
Most szültem és jelenleg TGYS-en vagyok majd GYED-en leszek és sajnos a munkahelyem telephelyét megszüntették így a cégtől kirúgtak mindenkit.Engem csak azért nem tudtak mert épp terhes voltam így még a cégnél vagyok amíg vissza nem megyek dolgozni.Utána engem is kírúgnak.Azért kérném a segítségeteket hogy mit tehetek mert szeretnék még egy babát és a jelen fizetésem miatt elég jó a GYED-em és szeretném még kihasználni a helyzetemet.Ha letelik a GYED utána nem szeretnék otthon ülni 1 évig 34000Ft-os GYES-sel.Ha terhes lennék a GYED lejárta után ismét mehetek-e táppénzre majd szülés után ujra GYED-re?Mi a teendő ilyen helyzetben?Segítsetek!Köszi!
2008. okt. 22. 12:41
 1/1 anonim válasza:

Szia, én úgy tudom ha a második baba megszületik azelőtt, hogy az első betöltené a 2. életévét akkor jogosult vagy ugyanarra az összegre.

Ha nem sikerül akkor 180 munkanapos munkaviszonynak kell lennie (tápénz nélkül), hogy ne az álláskereső pénzhez mérten kapjad a GYED-et.

jó babázást

2008. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!