Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 hónapos kisbabámmal vagyok...

3 hónapos kisbabámmal vagyok itthon, CSED-et kapok. Mivel közalkalmazott vagyok, januárban megemelték a bérem. Ezentúl eszerint az új fizu szerint kapom a CSED-et vagy az a fizu alapján számítják amit akkor kaptam amikor dolgoztam?

Figyelt kérdés
2017. febr. 1. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az számít, amikor még dolgoztál.
2017. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A csedet már kiszámolták amikor igényelted. Akkor kaptál határozatot, hogy mettől meddig fogod kapni, mekkora összegben. Nem számítják újra.

Sőt, a gyedet sem az emelt bér alapján fogják számolni.

Ez esetleg második gyereknél számít.

2017. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi!
2017. febr. 1. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem változik az összeg. Nevettem is (kínomban), amikor a Facebook-on terjedő ezzel kapcsolatos marhaságot olvastam, aminek valamilyen olyan címet adtak, hogy "XY ezer kisgyerekes kaphat több pénzt CSED/GYED címen januártól a minimálbéremelés miatt".
2017. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
#4-es, az én GYED-em pl. nőni fog a minimálbér emelés miatt, mert nő a kapható maximum. Abban igazad van, hogy a CSED-re ez nem lehet hatással, mert ott nincs plafon, ott csak a jövedelem számít, a CSED lehet az egekben is. De a GYED valóban nő annál, akinek a maximál GYED fölötti volt a kiszámított napi összege.
2017. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
amikor igényeled akkor kiszámolták, hogy mennyi lesz a cseded, határozatot is kaptál róla. ez ugye a szülés előtti 3 hónaptól visszafele 180 nap. ennek semmi köze a jelenlegi fizetésedhez, most fizetés nélküli szabadságon vagy. majd a gyeded alapja is ez lesz, esetleg majd a tesónál lehetne a mostani fizetésed az alap
2017. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
5-ösnél a pont, a 4-es meg nevethet magán kínjában.
2017. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy határozatot nem kaptam :/ ès eddig minden hónapban más összeget kaptam :/
2017. febr. 4. 10:48
 9/9 anonim ***** válasza:
persze, mert napra adják a csedet, egyik hónap 30 napos, másik 31, aztán az első tört volt... :D vagyis ha 3 hónapos a babád, gondolom eddig 2x kaptál :D
2017. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!