Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy tudnám megoldani a gyed...

Hogy tudnám megoldani a gyed extrát?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz a kicsink fél éves és a pénz miatt azt szerettük volna, ha a férjem megy gyedre, de azt mondta a munkahelyem, hogy ebben az esetben nekem nem jár fizetés nélküli szabadság,tehát marad az, hogy kilépek.

Hogy lehetne megoldani, hogy márciusban még nekem jár a gyed, meg április első felében is, de utána én kilépjek és a férjem igényelje? Érdemes nekem utána elmennem munkanélkülire? Azt tudom, hogy utána nekem kell fizetnem a tb-t, ezt kilépés után azonnal kell intézni, ugye?

A munkahelyemet nem bánom, mert nem is tudtam volna visszamenni oda dolgozni a munkarend miatt és nem tudtak volna adni mást. A férjem pedig majdnem a gyed maximumát kapná, tehát nem mindegy. Én meg úgyis azt terveztem, hogy a kicsi egy éves korában elmegyek négy órában dolgozni, akkor pedig már megint lenne biztosításom.


2017. febr. 1. 16:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Jó, majd megmondom neki.

Esetleg tudna valaki válaszolni a kérdésemre is? Mert arra még nem sikerült.

2017. febr. 7. 09:01
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Tessék????

Nem válaszolt senki a kérdésedre?

Az volt a kérdés, hogyan tudod megoldani. Így.

Itt tépem a szám napok óta, jogszabályi hivatkozást kaptál rá, és neked áll feljebb?

2017. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a másik hozzászólóhoz, kaptál tőle választ, mégpedig helyeset.

NAV üszis vagyok, hetente van egy-két kismama, aki jön intézni az eü szolg járulékot, mert fiznélkülin marad, miközben az apa kapja a gyedet.

De jogod van nem hallgatni arra, aki ért hozzá, csak ne gyere kérdezni a második gyereknél, hogy jaj, miért nem jár semmi.

2017. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én most komolyan nem értem mit szerencsétlenkedsz, vagy hogy mit nem tudsz megoldani.

Most tekintsünk el attól a vitától, hogy maradhatsz-e így fizetés nélkülin, vagy sem.


"Hogy lehetne megoldani, hogy márciusban még nekem jár a gyed, meg április első felében is, de utána én kilépjek és a férjem igényelje?"


Ebbe mi a nehéz, mi nem megy? Április x nappal lemondod a gyedet, illetve intézed a kilépésed, a férjed meg a következő nappal megigényli a gyedet. A munkaviszony megszűnése után 45 napig él még TB-d, utána kell fizetni. Ennyi a kérdésedre a válasz.

2017. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!