Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy érdemes? Külföldön vagy...

Hogy érdemes? Külföldön vagy otthon?

Figyelt kérdés
Üdv. Pillanatnyilag Hollandiában élek és most fogom beperelni a cégemet sok ok miatt. Legfőképp mert babát várok és egyetlen indokuk ez volt a kirugáshoz és hogy nekik nem kifizetődő megtartaniuk engem. Lényegtelen. Sokat szenvedtem és szeretnék pihenni végre. Végig stresszeltem mind a 6 hónapomat. Itt kapnék 3 hónap munkanélküli segélyt kb pont szülés időpontjáig viszont a további anyasági segély ugyan csak 3 hónapra jár és utána vissza kell mennem dolgozni. Ehhez képest Magyarországon 3 évig otthon lehetne maradni. Nem lenne gond de sajnos túl drága a lakás meg a holland adó az autómra és szükségem van mindkettőre perpillanat, így okosabb lenne felmondani a lakást és az autót hazavinni és átiratni így több pénzt tudnék összespórolni a babának. Az írásomból kiderül, hogy sajnos elhagyott a baba apja amint megtudta hogy nem vetetem el a kérése szerint. Ugyanúgy nem is fizet semmit nekem. Emiatt is a stressz. Szóval ez a sztorim. A kérdésem meg az lenne, hogy hogy lenne a legmegfelelőbb számomra pénzügyileg. Igényeljem meg itt a munkanélkülit vagy otthon. Hol szüljek itt vagy otthon. Ha itt maradok nem marad semmi plusz pénzem az biztos. Kérem segítsenek

2017. febr. 3. 21:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt kimentél,itthon mennyit dolgoztál?
2017. febr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem konyvelokkel kell beszelni.menj ott be a munkaugyibe es csaladi kasszahoz.

A reszmunkaidos allasokat meg pont hogy kulfoldieknek osztogatjak.mar reg intezhetted volna a terhesseg alatti juttatast is.

2017. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Most 2 év és 3 hónapig dolgoztam egyfolytában. Azelőtt is dolgoztam. A 6 hónapot a terhességemre értettem. Azért itt kérdezek mert azok a könyvelők a holland jogokkal vannak tisztában nem a magyarral.. meg mert itt ingyenesen kérdezhetek. Voltam már sok féle irodákban is küldözgettek jobbra balra mert ők nem tudják pontosan vagy mert azthiszik hogy csak a támogatással akarom kizsigerelni az országukat.. Igen, valóban bonyolult a helyzetem. :(
2017. febr. 4. 09:27
 14/18 anonim ***** válasza:
De az a 2 év a kinti munkaviszonyod nem?Előtte itthon mennyit dolgoztál?
2017. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A Kérdező EU-s tagállamban dolgozik, tehát a szülést megelőző 2 évben figyelembe veszik a kinti bejelentett munkaviszonyt. Csakhogy, hogy itthon csedet és gyedet tudj igényelni, mindenképp kell itthon is bejelentett munkaviszony vagyis biztosítottnak kell lenni szüléskor itthon is!! Pl. szülsz 2017 októberben. Akkor 2015 október-2017 október között kell lenni 365 biztosított napnak, hogy kaphass csedet és gyedet és biztosítottnak kell lenni, mikor ezeket igényled! A 365 napba a holland munkaviszonyod beleszámít, mivel Hollandia Eu tagállam. De, kell itthon is bejelentett munkahely, mikor igényelni akarod a csedet és gyedet! Esetleg járj utána, hogy ha itthon leszel álláskeresési támogatáson, az elég-e ahhoz, hogy járjon a csed és gyed. Ha igen, akkor arra kell figyelj, hogy a csed igénylésekor még kapj álláskeresési támogatást és maradjon biztosított nap a gyed igénylésére is. Ha ez járható út, akkor úgy kérd az álláskeresésit, hogy a szülés hónapjára is járjon. Nálunk is max. 90 nap az álláskeresési, de ehhez 3 év munkaviszony kell. Ha már felvetted a kapcsolatot a munkaügyi hivatallal, akkor ezeket kérdezd meg tőlük, illetve, még az OEP tud neked segíteni. De, nem mindegy, milyen ügyintézőhöz kerülsz, sokan nem tudnak semmit, mert protekcióval ülnek ott.

Ha nem leszel jogosult csedre és gyedre, akkor a gyerek születésétől 3 éves koráig kapsz gyest (nettó 25.650 Ft) és egyedülálló családi pótlék kb. 12-13 ezer körül. A gyerek 1 éves kora után dolgozhatsz (úgy hogy kapod a gyest v. gyedet). Akár teljes munkaidőben is. Az állami bölcsi itthon ingyen van, de nagyon nehéz bekerülni, bár egyedülállóként könnyebb. Ha dolgozol, akkor kapsz havi 10 ezer Ft adókedvezményt. Ha jogosult leszel csedre és gyedre, akkor abból is igénybe lehet venni. Gyesből nem. Lehet kérni gyermekvédelmi támogatást. Ez egy évben kb. 6 ezer Ft Erzsébet-utalvány. Bölcsiben, oviban ingyenes az étkezés. Ami még opció lehet, az a gyerektartás a baba apjától.

2017. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De álláskeresési csak annak jár,aki a külföldi munka előtt,dolgozott itthon is.Az ellátás összege is attól függ.
2017. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

" Ha itthon nincs biztosításod, akkor a szülésért is fizetned kell. (A hálapénzen felül).."


Ez a legnagyobb baromság amit olvastam. Az anya gyerek miatt terhesség alatt biztosítva van, plusz nem hiszem, hogy szülei ne tudnának neki kifizetni a 6700Ft TB, hazaköltözik.

2017. febr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi lett véled kérdező?
2019. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!