Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt második babára jár...

Gyes alatt második babára jár vmi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg Gyesen vagyok a 2,5 éves kislányommal, ami májusban fog lejárni.Közben megtudtam, hogyterhes vagyok. A vizsgálatok megvoltak, voltam háziorvosnál is, ahol mondtam, hogy Gyesen vagyok. Jelenleg a 10. hétben járok. Arra lennék kíváncsi, hogy így hogy már tudom a terhességet a jelenlegi munkahelyemen, ahol most fizetetlen szabadságon vagyok, bejelenthetem, hogy terhes vagyok és szeretném a felgyülemlett szabikat kivenni vagy ne szóljak a terhességről és úgy vegyem ki a szabikat?

Mert egy kolléganőm bejelentette, hogy terhes és nem kapta meg a szabikat, mondván, hogy jogszabályba ütközik a kérelme.



#GYES #Terhesség gyes alatt #Kiadható szabadságok
2017. febr. 16. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

nincs jelentősége a terhesség tényének, ha bejelented a fizetés nélküli szabadságod megszakítását akkor köteles 30 nap múlva visszavenni é kiadni a szabadságodat.

az, hogy bejelented, nem kötelező, így is védett vagy és ugyanúgy kell eljárnia mint ha nem lennél, annyi, hogy talán korrektebb, nem rúgják ki azt akit miattad vettek fel és nem marad ember nélkül a foglalkoztató :)

2017. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Akkor azt meg tudnád nekem mondtani, hogy akkor a kolléganőmet miért nem vették vissza? Neki miért nem engedték?

És ha nálam rákérdeznek, hogy tuti nem vagyok terhes akkor mondhatom, hogy nem? Nem üthetem meg a bokám emiatt a későbbiekben? Amügy olyan a munkahelyem, hogy nem számít,hogy ott vagyok e vagy sem. mindig van emberük.

2017. febr. 16. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ő nem volt terhes, így nem volt védett. Te a terhesség ténye miatt az vagy tehát téged nem rúghat ki semmiképp.

Szerintem egyszerűbb ha a fizu megszakítását kérő levélben leírod a terhesség tényét is eljezded kivenni a szabikat majd ha veszélyeztetett terhes leszel tp. Nem értem minek mondanád hogy nem vagy terhes.

2017. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kolléganőm terhesen mondta, hogy szeretné kivenni a szabikat.Ő bejelentette a főnökünknek. És azt mondták neki, hogy így terhesen nem lehet. Én meg pontosan ezért akarom tagadni a terhességemet. Mert nem akarok úgy járni, ahogy a kolléganőm.
2017. febr. 16. 18:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor jól félrevezették! Ilyet nem lehet! A tvben is benne van hogy az adott időponttól mikortól kéri, vissza kell vegyen állományba és legkésőbb 60 napon belül el kell kezdenie kiadnia a szabikat. De ugye általában az a gyakorlat hogy egyből azzal kezdik. Mondjuk én alapban a levelet is így irtam meg (xy naptól kérem a fizu nélküli szabi megszakítását és ettől a naptól kérem a felgyűlt szabik kiadását). A másodiknál szabi után még tpre mentem a csed megkezdéséig.
2017. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Munkatársad átverték. Ùgy is csinálhatod, hogy kiveszel 1-2 nap szabit, majd elmész táppénzre csed igénylésig, a többi szabit meg kiveszed mikor a 2. gyerek után mész vissza. Jól jön ovi, bölcsi beszoktatáshoz.
2017. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nagyon aranyosak vagytok. Most kicsit megkönnyebbültem.
2017. febr. 16. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:

A biztosig titkold csak ,èn is ezt tettem különben a szemetek kirugtak volna!!

Megvártam míg lejár a próbaidőm,és meghosszabítsák a szerződésem ,aztán közöltem!!

Sajnos ezt sokan csalásnak tartják,ami nem is érdekel, nekem szerencsém volt !😉😉

A mai világban muszály !!

2017. febr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!