Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idős terhességnél...

Mennyi idős terhességnél szokták otthagyni a munkát? És mikor szoktak visszaüenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Amikor otthagyják a munkát, akkor mennek gyesre?
2017. febr. 24. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szokás kérdése.

Függ a munkakörtől és a kismama egészségi állapotától.

Van, ahol az első perctől tilos dolgozni, és ha nem tudnak más munkakört kínálni, akkor állásidőt fizetnek.

Van, akinek egészségügyi okból kell táppénzre mennie.

Akinek a munkahelye is biztonságos és jól érzi magát, az általában az utolsó hat hétben megy el szülési szabira.


Egyik esetben sem hagyja ott a munkahelyét, hanem passzív állományban van.


Ha megvan a megfelelő munkaidő, akkor előbb csed aztán gyed, az utolsó évben pedig gyes jár.

Ha nincs meg az egy év, akkor csak gyes.

2017. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én ahogy látom az ismeretségi körömben, ahogy kiderül, már ki is íratják magukat (első hónapban), pedig egyik sem volt olyan munka, amit ne lehetett volna csinálni (ülő munkák voltak, irodában, nem veszélyes)
2017. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én például a 8 hónaptól mentem szülési szabadságra. Nem megterhelő a munkám így nem volt rá igényem, hogy ez hamarabb legyen. Visszamenni szerintem majd 1-2 éves kora körül fogok, ha rendben meg lesz a bölcsi stb.

2 év után amúgy se jár olyan támogatás amiért megérné otthon maradni :D

2017. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én könnyű fizikai munkát végeztem(igazából 8 és fél órát álltam folyamatosan fél óra szünettel) és az utolsó két hónapot töltöttem otthon.először a maradék szabadság majd táppénz és végül a CSED volt.megőrültem volna,ha hamarabb eljövök,de ez a két hónap meg kellett.

amúgy meg akkor mész el táppénzre amikor akarsz!

2017. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!