Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz felülvizsgálat miből áll?

Táppénz felülvizsgálat miből áll?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van olyan akinek terhesség alatti táppénzen volt táppénz felülvizsgálat?

Mi a menete, mit csinálnak ilyenkor?

Van olyan akit nem tartottak jogosultnak rá és elvették tőle a táppénzt? Több fórumon is olvastam, hogy sajnos volt erre példa.


2017. febr. 24. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát nekem az összegét vizsgálták felül nem terhesen. Kiderült hogy másra vagyok bejelentve,így alig kaptam pénzt. De az összeget csak akkor bírálják felül,ha rendes szerződés másolatod van,de akkor is csak úgy ,ha nav eljárást indítasz a cég ellen.

Nekem úgy és munkaügyi bírósági perrel meg is adták a tényleges összeget.


Amúgy meg nem hinném,hogy utána néznek.

Vagy miért vennék el? A 9-es kódos veszélyeztetett terhes táppénznél mindenki ijesztgeti itt a kismamákat ,hogy tilos nyaralni stb.

Hülxeség. A papiron magán is rajta van,hogy járóbeteg,kijárhat 8-20-ig pl

2017. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt felülvizsgálatom. Megkérdezték az okát, elmondtam ami le is volt írva...

Az aktuális panaszaimat is kérdezték, illetve a magasságot, súlyt.

Mivel háziorvos közreműködésével történik, sztem nem olyan vészes.

És nem hinném hogy megkérdőjeleznék a szakorvos véleményét.

2017. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

9es kóddal vagyok táppénzen munkahelyi körülmények miatt. Ruházati boltban dolgoztam ami önmagában tényleg nem egy megerőltető munka, csak a körülmények.: nincs fűtés, egész télen nagykabátba, sálba sapkaba csizmába dolgoztam, egész napos álló munka, heti 6-7munkanap stb stb. Amikor már nem birtam január végen elmentem a házidokihoz ő fel vett 9es kóddal de azt mondta, kérjek a nőgyógyászomtol szakvéleményt és ahogy ő fogalmazott "hazudjon valamit a papirra" mert az oep szigorúan veszi a tp-n levőket és ezek az indokok nem lesznek elegek ahhoz h jogosultnak tartsanak az ellátásra. Nőgyógyászom a szakvéleményre orvosi nyelven írta az indokot amit nem értettem, kiskönyvbe beírta; tp-re javaslat kiadva: hideg a munkahelye. A szakvéleményre rá írta h a háziorvos sziveskedjen myugalmat és pihenést biztosítani szamomra az alabbi indokok miatt... Itt jött az orvosi szakkifejezés amit nem értettem. Ma odaadtam a háznak, nem mondott semmit csak annyit, hogy mivel mem volt még felülvizsgálat igy márciusba lesz.

Attól tartok, hogy akik ott lesznek orvosok vagy szakemberek nem lesz nekik ez elég indok. Nem tudom mivel jár, ha elveszik a tp-t, visszamenőleg vissza kell e fizetni amit addig kapni fogok(idaig még 0 ft tp-t kaptam)

2017. febr. 24. 22:23
 4/13 anonim ***** válasza:

valóban nem mehetsz el azért tp-re mert nem jó a munkahelyi körülmények. tényleg ezt írta rá az orvos?

nőgyógyász, háziorvosod egészségügyi problémákkal tud keresőképtelenné tenni. neked van egy papírod arról, hogy nem vagy keresőképtelen csak fázol és ezen van egy orvos pecsét. már ha jól értem!


ha a munkahelyi körülményeid nem jók, akkor az üzemorvoshoz kellett volna menned és akár távollétit is kaphattál volna, tehát a teles fizetésed ha tényleg nem megfelelő a körülmények egy terhes nőnek.

szerencsétlen háziorvosod a kamuzz alatt azt érette, mond, hogy fáj a hasad vagy görcsölsz...

2017. febr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezt finoman szólva elszúrtam... De ha a nőgyógyász tisztaban van vele h ez nem indok akkor magától is rájöhetett volna, hogy ír mást is. Még felülvizsgálat elott megyek hozzá uh-ra és hazidoki mondta, hogy kérjek addigra egy masikat is, hogy továbbra is fennáll a veszélyeztetettség. Ha ezen szerepelne a görcsölés(ami tényleg volt amíg dolgoztam és erről tud a házi is és a nőgyógyász is) menthető lenne még a dolog?
2017. febr. 25. 05:22
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem hagyott nyugodni a dolog és átnéztem a leletet amit a nődokitol kaptam és ez all rajta:

Dg:(gondolom diagnózis) D5000 Anemia sideropenica, O4700 Contractiones uteri, 02690 veszélyeztett terh., Z3210 Gravidita.s.26+die


D500= vashiányos vérszegénység

O4700= jósló fájások a befejezett 37. Hét előtt


Ez jó?? Mármint "indok"?


A vashiany a terheléses vérvizsgálatbol derült ki.

2017. febr. 25. 05:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Anémia miatt senkit nem vesznek táppénzre.

A görcsölés rajta van a papíron, de őszintén én arra se adnám meg, elég gyakori gond nélkül.


Korán nyíló méhszáj, fenyegető vetélés... ezek a valódi okok.

2017. febr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyan igazolást írjon ami indok a tp-re. Gondolom ő első körben azt értette ki az okfejtésedből, hogy nem akarsz dolgozni, ami a hideg munkahellyel rendben is van, de ilyenkor csak a nem megfelelő körülmény miatt ugye át kellene helyeznie a munkáltatónak megfelelő munkakörbe, ha nem tud, akkor tulajdonképpen fizeti a béred pedig te nem is dolgozol.

Ahogy írták mindenképpen olyan igazolást kérj, ami magára a tp-re ad okot: vérzés, fenyegető vetélés ... Ezt azért az orvosok szokták tudni.

Az elsőnek üzennék még, hogy igen ilyenkor nem szabad nyaralgatni, meg ilyenek, mert a 9-es kód, mint a nevében is benne van veszélyeztetett terhességet jelent, nem azt, hogy nem tudja a munkáját ellátni és otthon van tp-n (akkor csak fel kellene menteni a munkavégzés alól és bért fizetni neki). Azért egy ilyen orvosi szakvéleményen általában fenyegető vetélés, vérzés, pihenés, esetleg ágynyugalom stb van felvezetve, természetesen szépen körülírva. Az hogy a tp papíron az van, hogy járóbetegként van felvéve, az azt jelenti, hogy igen nem kell egész nap otthon ülnie (én pl sokat akkor anyukáméknál voltam egész nap), de nem azt jelenti, hogy nyaralni lehet menni (ha ott gond történik és az OEPnél ez kiderül - ami kiderül - igenis visszafizettettetik kamatostul az összeget). A tp terhesség esetén is tp.

Kérdező egyébként ahogy a válaszodból kivettem neked a háziorvosnál fognak felülvizsgálatot végezni (ez minden olyan esetben így van, aki több, mint 30 napig van tp-n), ez azt jelenti, hogy megnézik fennáll-e még a gond és folytatható-e a tp. Szóval ezért kell neked egy olyan papír, amin egészségügyi oka van annak, hogy te tp-n vagy.

2017. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A görcsölés nem indok? Hallottunk már olyat, aki görcsölgetett és nem lett baja, ezért minden görcsölö nö dolgozzon, hátha túlélik gond nélkül.



Vérszegénységnél mit szólna a munkahely, ha szédülve dölsz néha ide, néha oda és átalszod odabent a fék napot? Azt, hogy ne kényeskedj, he hisztiz?

2017. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, miket is beszélek! :)


Hisz a görcsölés az esetek döntő többségében visszavezethető szimpla magnéziumhiányra, de egyszerű mg-pótlás helyett jobb egyből kiírni.

A terhességi vérszegénység pedig ÉLETTANI jelenség, a kismamák 90 %-át a terhesség részében vagy egészében érinti. Minek is dolgozik bárki, amikor vastabletta szedéssel orvosolható?

2017. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!