Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz terhesség alatt? Hogy...

Táppénz terhesség alatt? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

22 hetes vagyok. Viszonylag könnyűnek mondható munkát végzek (jegypénztáros). Viszont folyamatosan vannak, így nem tudok akkor felkelni, amikor akarok. (pl: wc-re menni, enni stb.)

Eléggé kellemetlen az ügyfelek előtt lopva bekapni 1-2 szem kekszet, cukorkát...sajnos muszáj, mert sokszor nagyon rossz a gyomrom.


Több mint egy órát utazom a munkahelyemre 3 átszállással, mostanában eléggé ingerlékeny vagyok, és fáradt is...lehet emiatt van az ingerlékenység is.


Kérdésem az, hogy kinek kell szólnom ilyenkor? Nőgyógyászomnak, háziorvosnak?

Mielőtt táppénzre megyek, kivehetem a bent lévő szabadságaimat? (28 nap) hogy addig is több pénz kapjak.

Mennyi ilyenkor a táppénz összege?


Tudna valaki segíteni ebben?


Előre is nagyon köszönöm.



2017. febr. 25. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

A nőgyógyász javaslata alapján a háziorvos ír ki táppénzre. (Legalábbis nálam így van.)

A szabadságot kiveheted.

A táppénz a fizud 60%-a.

2017. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyit pontositanék a szabadság kivételéhez h a munkáltató csak az évre arányosan járó szabidat köteles kiadni ha kéred. Tehát ha pl március végén elmész tp-re és elötte szabira, akkor csak az éves szabid 3/12-ed részét köteles kiadni. De ha jófej a fönököd, akkor kiadhatja az egész évest is, az sem törvénybe ütközö. Nekem pl kiadták az egészet ugy, hogy juniusban jöttem el. Igy szülés elött 3 hétig fizetett szabin, majd 4 hétig tp-n voltam, és utána szültem:) annyi, h ilyenkor az éves 15 nap betegszabit nem kapod meg, hanem rögtön tp a fiz.szabi után.
2017. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!